Nie ma trybu zgodności


(Damian Bany) #1

Mój problem jest następujący. Jestem w posiadaniu Windowsa Visty. Zawsze kiedy mi jkaś gra nie chodziła to mieniałem tryb zgodności na coś innego (czasem szło tylko na win 95, czasem tylko na xp). Wszystko fajnie, pięknie póki nie zainstalowałem sobie dzisiaj fi challenge 2007. Oczywiście jak to zwykle bywa, wywala błąd. Poszukałem jakiś patchów do tej gry mając nadzieje, że dzięki niemu gra będzie chodziła bez przeszkód na tym systemie. Jak to zwykle bywa, nie znalazłem. Więc co robie? Zmieniam tryb zgodności. Na ikonkę wciskam PPM->właściwości i co mnie zaskoczyło nie było tam karty podpisane: "zgodność". Pamiętam, że kiedyś udało mi się odpalić tą grę w tym oprogramowaniu kompa. Tylko że nie pamiętam jak :smiley: Pomożecie?

Z góry thx za pomoc


(Kubakuderski) #2

a może na pulpicie jest skrót do gry a da się zgodność tylko na pliku gry??

wejdż do katalogu gry i daj zgodnisć na plik .exe


(The Mail Of Mi2) #3

Tryb zgodności włącza się tylko na exeki. tak samo zawsze robię. Ale uwaga, czasami ten tryb zgodności nie działa. Np. próbowałem go wykorzystać do grania w Worms 4 i nie udało mi się ustawić tego w żaden sposób. Po prostu się wieszało.


(Lasmix2) #4

Ja mam ten sam problem, i niestety jak próbuję tego tak jak było mówione na exeku to nie ma tego po prostu nie wiem dlaczego. Chciałem sobie pograć trochę z nudów w tibie a to zonk bo się nie włącza :confused: taka prosta gra a się nie włącza


(przemekKK) #5

Może sprawdź, czy "Usługa Asystent zgodności programów" jest włączona?


(Lasmix2) #6

to powinno być w panelu sterowania? bo mam tylko tyle


(przemekKK) #7

Panel Sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Usługi.


(Lasmix2) #8

O kurcze, ale tego tu jest: http://w665.wrzuta.pl/obraz/powieksz/akXvqmJ1Ju4