Nie ma urzadzenia w stacji dyskow(pendrive)

ew srki ze moze ponawiam pytanie ale przeszukujac forum nie znalazlem podobnego tematu:(.wiec sprawa wyglada tak kilka dni wczesniej mialem maly problem z pendrive ,kazda proba zapisu odczytu tudziez formatu konczyla sie komunikatem ze dysk jest zabazpieczony przed zapisem (brak jakichkolwiek przelacznikow itp z tym ze pendrive mial 2 partycje ) po przeszukiwaniu for na temat wlasnie zabezpieczenia tego dysku natknalem sie na programik low lewel formater mfc faktycznie on mi usunal obydwie partycje pozostawil jedna ale powstal kolejny problem:w systemie teraz widzi mi tylko 1 dysk wymienny ale kazda proba otworzenia go ew formatu konczy sie komunikatem "wloz dysk do stacji dyskow ,dysk wymienny"i tego nie moge wlasnie rozgryzc myslalem ze to moze ew brak partycji ale teraz nie moge znalezc programiku wlasnie do takiego celu na innych forach sa smieszne i wymijajace odpowiedzi ,sam instalator xp nie widzi dysku podczas instalacji czyli ten sposb odpada partition magic nie widzi dyskow usb z wierszu polecenia tez nie idzie nawet probowalem na ubuntu ale akurat wiedze na temat linuksa mam nikla prosze szerokie grono uzytkownikow o pomoc ja juz wysiadam (acha ew wymiana sprzetu na nowy lub gwarancja odpada okres gwarancyjny minal a ow pendrive to pentagram o pojemnosci 512 mb pierwotnie podzielony byl na 2 partycje jedna sluzyla do zabezpieczenia haslem 2 )

Ściągnij i wypal na płytkę GParted: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … ed+0.3.411

Ustaw BOOTowanie na CD-ROM/DVD-ROM i wsadź płytkę do napędu. Odpali ci się LiveCD z programed GParted. Podłącz swój dysk, który sprawia ci tyle problemów. Ustaw partycje, sformatuj, zmień system plików czy zrób sobie co tam chcesz wedle uznania.

Ten program powinien go “widzieć” normalnie.

Jeśli nie chcesz się bawić w wypalanie LiveCD itd możesz pobrać z sieci Partition Manager 9 (nie wiem czy tego akurat próbowałeś) http://www.programosy.pl/program,partition-manager.html , nie jest on jednak darmowy

tak myslalem w/w programy sprawdzilem ale ani pm9 ,ani gparted nie widza pendrive choc i tak dziekuje za pomoc w sumie teraz ceny penow sa tak niskie ze chyba szkoda zachodu (ale zawsze by sie przydala 512 :slight_smile: ) no nic ale cenniejsze jest doswiadczenie napewno gparted sie przyda juz w 3 kopiach mam :slight_smile: moze sie kiedys nawine na podobny watek a nuz cos znajde jeszcze raz dzieki za pomoc