"Nie ma wolności mediów bez oglądalności reklam"

Serio?

WP i wolność mediów?
Reklamy i wolność mediów?
Wolność mediów to wolność mediów - blog tech/it to blog tech/it i nie zmieni tego właściciel, gdy mu się hajs nie zgadza.

Kiedyś miałem Was na “białej” liście, ale ostatnio poziom reklam i wpisów na głównej mnie nie zachęca do wyłączenia AdBlocka…

2 polubienia
1 polubienie

https://www.reddit.com/r/Polska/comments/6rlb69/wirtualna_polska_i_adblock_nie_ma_wolności_mediów/

Na WP/DP są i reklamy jak i większość treści naginanej pod wolę sponsora. W tej firmie nie ma mowy o “wolnych mediach”.

Nie znam tej strony, ale czy wiadomo co ich zmusiło do takiej decyzji? Prawnie raczej nie mogli im zabronić, czyli groźba, kasa?

@Romanek34 Czy ty przypadkiem piszesz do mnie? Bo jak tak, to nie wiem o czym :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

A np. НF Mеdiа i ich straszenie prawnikami, a MajkiIT aż przeniósł stronę www na panamski hosting.

Niby się uspokoiło i co commit w filtrach osobie próbują zmienić klasy / ID / URL do materiałów reklamowych by były widoczne na nowo.

I niby obecnie “przepisy” uznają strony www jakby były pełnoprawnymi programami komputerowymi i niby próba unieszkodliwiania to łamanie coś jakby włamywanie się gdzieś - sam ustawy/przepisów/dyrektywy unijnej nie szukałem, a nikt nie podzielił się linkiem do niej.

Wolność mediów ma się do przymusu “oglądalności” reklam jak …
Nie ma satyry bez Doktora Yry :stuck_out_tongue_winking_eye:

Z Adguard na razie widzę spokój od reklam. Jak coś będzie nie tak, to zgłoszę ekipie AG.

Tak samo jak @anon25492837, mam ADG i 0 (zero) jakiegokolwiek syfu gdziekolwiek (również poza DP).