Nie mam glosu w 1 głosniku

(system) #1

witam ostanio byłem zmuszowny zmienić płytę główną na ASRock k8nd3 i pojawił sie problem bo nie mam głosu w jedyn z głosników, głośniki są sprawne (sprawdzałem) i nie wiem co może być tego przyczyną dlatego prosze o pomoc...

(Jacob) #2

Sprawdzałeś na innym komputerze?

Może to wina nieprawidłowo pracującej karty dziękowej, bądź nieaktualnych sterowników.

(system) #3

tak sprawdziłem na innym komputerze działa normalnie..

nie wiem trudno mi powiedziec dlatego pisze tu z nadzieją ze mi pomożecie

(mario<PL>) #4

Banalne, ale kiedyś się z tym spotkałem - jak jest ustawiony suwak balansu?

(system) #5

na samej górze... i NIE jest wyciszony...

(Zwolan) #6

Ja mam tak samo, tylko dotyczy się to wszystkiego, co podłączam do przedniego panelu. Znika mi głos w lewej słuchawce. Jednak kiedy poruszę wtyczką, to problem znika na parę chwil.

(xyzzyx) #7

Sprawdź jeszcze raz to co radził mario. Do góry(lub na dół) dajesz suwaki wzmocnienia(głośności) natomiast suwaki "Balans" ustawiasz w prawo lub w lewo. Jeżeli dasz w skrajne położenie to nie słyszysz jednego kanału. Oczywiście o ile to będzie przyczyną a nie n.p. uszkodzone gniazdo słuchawkowe. Pozdrawiam.

(Donaszym) #8

sprawdź z instrukcją podpięcie pinów panelu przedniego na płycie głównej

(Kpc21) #9

Balans powinien być ustawiony na środku. Odsunięcie go od środka spowoduje, że jeden z głośników będzie głośniejszy.

(system) #10

tak wiem o tym balansie i mam go na środku cały czas ale jednak głosu na lewy głosnik nie posiadam ;/ juz sam niew iem co mogę zrobic aby ten głos był, na przednim panelu mam to samo ;/

(xyzzyx) #11

Czy na słuchawkach dźwięk jest prawidłowy?.

(system) #12

jeśli dobrze wsadze wtyczkę (tzn wyczuje jak wsadzić) to słychać na oba słuchawki ale jeśli wepnę do końca to słychać na prawy

(Donaszym) #13

schopen: na 99,9% masz pomylone piny, spotkałem już się z takim problemem

(Kpc21) #14

a jak zrobisz tak samo z głośnikami?

(Donaszym) #15

(system) #16

to słychać wtedy albo na prawy głośnik albo na lewy ...

czyli moge reklamowac albo odac na gwarancje tą kartę ??

-- Dodane 21.05.2009 (Cz) 18:27 --

tak podpiąłem swoje głośniki pod kartę tv i głośniki działają normalnie a podpiąłem kolegi głośniki pod moją płytę główną i też jeden głośnik działa...

i tak sie zastanawiam co z tą płytą nie tak ... reklamowali byście ją ?? :