Nie mam Internetu na drugim kompie

Co może być przyczyną że pliki przesyłam z jednego komputera na drugi w sieci domowej bez problemu a internetu na drugim komputerze nie mam mimo iż udostępniam połączenie internetowe na pierwszym komputerze ??

Mam wyłączonego firewall. A z tym DNS to nie wiem bo na drugim komputerze mam włączone adres ip automatycznie i nic na sztywno nie wpisywałem. A mam wpisać ??

firewall?..

a podałeś DNS na tym drugim?? Dostał adres IP? Czy wpisałeś mu go na sztywno?

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

I ktoś Coś wie ??

wpisz ustawienia na sztywno, komputer nie obsługuje dhcp jak router.

wpisuje ustawienia na sztywno i to nie pomaga :confused:

http://ftp3.dobreprogramy.pl/demonstrac … dowsXP.exe

Obejrzyj to i zrób tak, jak tam mówią.

napisz konfigurację sieciową obu komputerów.

1 komputer:

mam 2 połączenia bo mam 2 karty sieciowe na karcie połączenie internetowym mam:

  • konfiguracja automatyczna

na drugiej karcie sieciowej z której korzystam do łączenia się z drugim komputerem mam ustawienia:

ip: 192.168.1.1

maska 255.255.255.0

bramka 192.168.1.1

dns 194.204.159.1

2 komputer

up 192.168.1.2

maska 255.255.255.0

bramka 192.168.1.1

dns 194.204.159.1

i internet mi nie działa mimo że wymiana plików odbywa się prawidłowo

karty masz skonfigurowane prawidłowo, a w karcie przez którą masz internet masz zaznaczone “Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera” / w zakładce zaawansowane /?. Masz konfigurację automatyczną czyli ip do netu pozyskujesz automatycznie? Nie jest to przypadkiem ten sam adres co na karcie udostępniającej internet drugiemu kompowi / 192.168.1.1 /.

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 19:40

i jeszcze jedno, nadałeś jedną nazwę grupie roboczej i różne nazwy obu komputerom?

  • Mam zaznaczone aby zezwalać innym użytkownikom na połączenie internetowe z tego komputera

  • Ip do netu mam zaznaczone automatycznie ale jak wpisuje sztywno to też internetu na drugim komputerze nie mam :confused:

  • mam tą samą grupę roboczą na obu komputerach i inne nazwy komputerów

  • z komputera udostępnianie połączenie internetowego mam adres ip automatyczny i jest inny niż ip na drugim komputerze

Nie wiem co może być złego, zaporę ogniową mam wyłączoną, wymiana plików odbywa się normalnie a neta nie mam :confused: Możesz marek624 jeszcze doradzić ?? Lub kto wie co może być nie tak ??

ciężka sprawa, zobacz we właściwościach karty w 1 kompie przez którą udostępniasz internet drugiemu czy jest włączone udostępnianie plików i drukarek, zobacz także w usługach / start-uruchom wpisz services.msc / czy wszystkie usługi dot. sieci są włączone szczególnie klient DNS itp /. Możesz także spingować oba kompy i jaki jest czas powrotu sygnału. Jeśli to wszystko jest ok. to podejrzana może być któraś z sieciówek./ Jeśli zintegrowane to mozesz spróbować przeinstalować sterowniki do płyty głównej.

Może przyczyną jest to że mam radiówke ??

Spotkałem się z czymś takim, że administrator ograniczał maksymalną ilość przeskoków w sieci i powyżej tej liczby nie było routingu. Czuję jednak, że wiele adminów (lokalnych ISP) pewnie o takiej możliwości nawet nie wie :P.

Przyczyny należy jednak szukać wszędzie. Może systemy są uszkodzone, lub jakieś wirusy w nich siedzą. Spróbuj naprawę systemu z konsoli odzyskiwania (poleceniem chkdsk /r), tak jak polecił kolega marek624 sprawdź wszystkie usługi (ustaw najlepiej domyślne). Czy na pewno udostępniasz właściwe połączenie ? Czy na komputerze na którym nie ma neta, nie ma przypadkiem jakiegoś innego aktywnego połączenia (np. jakieś wi-fi, drugi ethernet, bluetooth itp.) ? Jeżeli nic nie pomoże uruchom na drugim komputerze np. Knoppix’a live cd i sprawdź czy wtedy będzie internet. Jeżeli umiesz spróbuj ustawić na komputerze gdzie jest internet udostępnianie przez Kubuntu live cd (jest tam narzędzie do udostępniania internetu)… Próbuj i powodzenia !