Nie mam juz problemu - temat do kosza

Witam,

Mam Neostradę 2048kb/s modem WiFi ZTE - problem jest następujący - po podłączeniu switch D-link strasznie muli mi internet oraz gubi co jakies 5-7 sekund ping-i.

modem WiFi ZTE - jest podłączony do sieci tpsa od niego biegnie kabel do switcha i od switcha mam wyprowadzenie internetu na 4 pokoje. nie wiem jak sobie s tym poradzić bardzo proszę o porady.

dodam jeszcze ze jeżeli pominę switcha i bezpośrednio podłącze kabel od WiFi ZTE do kompa wszystko działa idealnie, net się nie muli i nie gubi pingów. Myślałem ze możne mój switch jest popsuty, pożyczyłem drugi ale problem wciąż istnieje…

jeszcze raz proszę o porady…

pozdrawiam

Co znaczy gubi pingi? Rozróżniasz pojęcia switch, router, modem? Moim zdaniem używasz tych pojęć naprzemiennie, co nie jest poprawne, a już na pewno utrudnia zrozumienie sytuacji.

Nie wiem, czy ktoś Ci pomoże… Chyba, że znajdzie się ktoś bardzo domyślny :stuck_out_tongue:

WiFi ZTE to mój router który kopiłem z tpsa a D-Link DES-1008D to mój switch.

na stronie Neostrady określają go jako modem WiFi ZTE. jak znasz problem to pisz, a to czy rozróżniam router od swicha to nie rozwiązuje mojego problemu wiec nie filozofuj tylko znajdź przyczynę czemu net nie działa poprawnie.

gubi ping tzn. ze komp nie dostaje od serwera odp za każdym razem kiedy wysyła zapytanie czyli co 5-6 sekund pokazuje ze “upłynął czas żądania”

xxsliwaxx , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

wiec nie ma żadnej mądrej głowy, żeby pomogła mi rozwiązać ten problem ???

Jak widać w innych tematach ludzie się udzielają, a w tym nie… Ciekawe, co?

Nie umiesz opisać problemu, chcesz podłączać switch do modemu, czyli nie pozyskałeś podstawowych informacji dot. budowy domowej sieci. Postaw sobie w domu router z modemem do netu ADSL, który posiada cztery gniazda do podłączenia kompów przewodowo i tyle. Switchem neta nie rozdzielisz.

Może ten switch ma uszkodzone porty bo to tak wygląda.

Kolego @xxsliwaxx - podaj konkretny model tego WiFi ZTE - bo za ogólnie to brzmi i nic nie wnosi.

Bo jeśli jest to ZTE ZXV10 W300 to tam są 4 wbudowane porty LAN i pytanie po co podczepiałeś switcha ?

Jeśli jednak tych komputerów jest więcej niż 4 i chciałeś rozbudować sieć i gubi ci pingi to oznacza że switch ma za małą moc obliczeniową i nie radzi sobie tak szybko jak powinien. Kup sobie lepszy switch i unikaj firmy D-Link - z tymi urządzeniami jest bardzo dużo różnorakich problemów.

dzięki za podpowiedzi - problem rozwiązałem - miałem podwójne dhpc i dlatego się …

pozdrawiam

xxsliwaxx , proszę przywrócić nazwę tematu, zgodnie z zasadami o które prosili moderatorzy w temacie i na PW. Inaczej otrzymasz ostrzeżenie. Forum nie jest tylko dla Ciebie. może się on przydać innym. Myślcie czasem nad tym co robicie :confused: