Nie mam opcji zapisu pliku Word 2007 jako .html

Witam

Czytałem poradnik jak wyodrębnić zdjęcia z pliku worda. Trzeba tu zapisać plik jako “Strona sieci Web (*.htm, *.html)”. Niestety ja nie mam tej opcji w menu, ręcznie też nie idzie, ponieważ word zawsze dopisze swoją końcówkę a sama zmiana końcówki pokazuje mi tylko stronę z krzaczkami.

What should I do?

W Wordzie 2007 z tego co wiem nie ma możliwości zapisu dokumentu jako html.

Możesz spróbować zrobić tak: zapisz plik jako .docx, potem zmień rozszerzenie na .zip i rozpakuj. W folderze który się pojawi poszukaj zdjęć, o które ci chodziło.

Dzięki, sposób działa i jest nawet szybszy.

Przycisk menu -> zapisz jako -> inne formaty -> i tam w menu “zapisz jako typ” jest “strona sieci web”.

No właśnie tam tego nie mam. Mam tylko rodzinę rozszerzeń Worda. Nawet nie ma .pdf choć mam zainstalowane Save as PDF.

Prawdopodobnie przy instalacji Office’a nie zaznaczyłeś opcji “Edycja źródła HTML” czy jakoś tak :smiley: dlatego brakuje tych opcji.

A idzie to jakoś sprawdzić czy doinstalować bo oczywiście mam płytkę z Office’m.

Jak najbardziej możesz doinstalować tę opcję. Uruchom instalator z płytki i wybierz opcję “Modyfikuj produkt” i zwyczajnie wybierz tę opcję. Jeżeli się nie mylę powinna być w menu “Konwertery i filtry”.

No niestety zainstalowałem wszystkie możliwe opcje i nie mam tej możliwości.