Nie mam płyty, ale mam kod seryjny(oryginalny)

Witam, mam laptopa i że niecierpie Visty to odrazu ją wywaliłem(myslałem że płyty są w pudełku).

Dwie partycje były, Z Vistą i Vista recovery. Wywaliłem i zrobiłem po swojemu i zainstalowałem XP. Na XP cięzko znaleźć sterowniki, głoś mi jeszcze nie działa no i pewnie jeszcze coś w praniu wyjdzie.

Z tym, że na wypadek przewózki na gwarancję czy nawet bez głosu pewnie bym siedział na Viście, z tym że ona była ENG(przeżyłoby się). Czy jest możliwość ściagnięcia od MS Visty we wszystkich wersjach czy coś tam takiego i ja bym wpisał swój key a to by mi zainstalowało Viste pod mój klucz(Home Premium) no i najlepiej gdyby jeszcze można było ją spolszczyć.

Czy próbować zdzierać pirata i wpisywać swój klucz ??

Gdybym chaotycznie napisał to chodzi mi o możliwość ściągnięcia Visty i wpisania swojego oryginalnego klucza(pod laptopem naklejka) i żebym miał w pełni legalną Viste.

a po co męczyć się z piratem? dzwoń do firmy z której masz laptopa, lub do microshitu żeby przysłali płytkę i już.

Ogólnie wygląda to tak. Visty nie ściągniesz od MS, chyba, że jesteś członkiem MSDN albo MSDN AA. Poza tym nawet jeśli byś był, to tam są obrazy Visty Business, więc to ci nic nie daje. No i oczywiście taka kwestia, że jak byś należał do którejś z w/w grup to miałbyś tego windowsa vistę business za darmo.

Co do ściągnięcia pirata… jeszcze nie widziałem zpiraconej Visty Home. Wszędzie jest Ultimate (ale moge się mylić) a klucz do Home nie pasuje do ultimate.

Visty Home nie spolszczysz. Wybór języka jest tylko w wersji Ultimate.

Możesz spróbować zadzwonić do polskiego oddziału Microsoft’u. Powinni pomóc (istnieje chyba taka możliwość, że jak stracisz albo porystujesz płytkę, to przysyłają ci duplikat), ale może to kosztować jakieś symboliczne pieniądze (np 50 zł).

kamil_w ,

na msdn aa nie ma visty busines, jest obraz płytki z systemem do pobrania, i klucz do wersji busines, ale jak ściągasz obraz płyty visty, to każdą wersję systemu na płytce masz !

O wersji systemu decyduje tutaj choćby podanie cd keya, od niego zależy jaka wersja zostanie zainstalowana.

jakiej firmy masz laptopa ?? ja miałem kiedyś asusa z Vistą HP i złamałem płytkę Recovery DVD, napisałem do pomocy technicznej, wysłałem fotkę numeru seryjnego i przysłali bez szemrania.

HP. Ale to pisać do HP czy do Microsoftu ?

Pisz do HP. Jakikolwiek inny nośnik (pirat czy OEM pożyczony od kumpla) będzie nielegalny.

:roll: