Nie mam pojęcia na jakie studia pójść :( informatyka? :(

Witam

Mam 21 lat. Gdy skończyłem technikum informatyczne rok temu musiałem z powodów osobistych przerwać naukę… później znalazłem sobie pracę, ale byłem traktowany jak śmieć (mobbing), wyjechałem do Holandii troszkę kasy zarobiłem i mam zamiar iść na studia zaoczne. Pomyślałem, że może informatyka? … ale w sumie nie do końca jestem plewień czy tego chcę. Ostatnio bardzo wiele czasu przy stronach www (tworzeniu) spędziłem i nauce tego (powtórzeniu w sumie). Napisałem tutaj z nadzieją żeby jakąś poradę od Was dostać… Proszę Was o jakieś rady!

pozdrawiam

ja myślę, że warto jednak kierować się tym co wymagają w ogłoszeniach do pracy. Jeżeli chodzi o informatykę to jest to głownie programowanie w C#, PHP itp. jeżeli ci to leży to ok, jeśli nie to strata czasu takie studia. Zresztą programować można nauczyć się bez żadnych szkół.

programowanie nie… ale praktycznie wszędzie (IT) tego wymagają…

idz na architekture, jak się uda będzie duża kasa

Na informatykę to grafika 3D duża szansa na znalezienie roboty

programowaniem sobię nie zawracaj głowy

siedzenie do usranej śmierdzi nad 1000000 linijek kodu nie jest fajne

No nie wiem :stuck_out_tongue:

Niektórzy to lubią, np ja :slight_smile: A jeśli mówisz to tak, to nie masz kompletnie pojęcia o programowaniu :slight_smile:

programowanie nie…

W polsce pierwsze 20 mil polaków ma uprawnienia na wózki widłowe a drugie 20 mil jest po kierunku technik informatyk :? .

Resztę wyczytaj pomiędzy wierszami. :evil:

Tak samo większość ludzi idzie na studia z których nic nie wynosi :stuck_out_tongue:

Ja za 20dni zdaję w/w technika :stuck_out_tongue:

I tak się umiejętności liczą, a że niektórzy idioci zatrudniają tylko na papierek to ich sprawa :slight_smile:

chyba z tego wnioskuje że się nie nadaję pewnie jako osoba…

Chodzi ci o programowanie grafiki komputerowej? Bo do mazania w skeczupie i klikania render w indigo żadne studia nie są potrzebne.

Zastanów się na początek nad zrobieniem Cisco Certified Networking Associate (CCNA) i poszukaniem pracy jako administrator, coraz więcej firm szuka i potrzebuje ludzi od sieci z odpowiednimi kwalifikacjami a ten rynek pracy ciągle się rozwija.

drobok napisał prawdę studia studiami ale i tak dla pracodawcy liczą się umiejętności i wiedza praktyczna.

Najważniejsze: kieruj się tym ,co chciałbyś w życiu robić, co lubisz robić ,w czym jesteś dobry itd…

*****, ludzie czy wy musicie kierować się schematami ?

Wyobrażacie sobie? Dajmy na to: Jesteś programistą w jakiejś firmie.

Firma dostaje zlecenie za napisanie aplikacji dajmy na to z 30tys zł

Pracujesz dzień i noc nad tym projektem, bo inaczej

nie wyrobisz się w terminie. No i teraz aplikacja skończona.

Ty masz te marne 3tys/msc a szef ma z 10. (przykładowo pisałeś z 3 osobami jeszcze)

Ludzie, nie żyjcie schematami, kombinujcie, zakładajcie firmy, sami szukajcie zleceń…

Ja np. bym nie mógł harować dla kogoś , wiedząc że ten ktoś dostanie z 5x więcej.

Oczywiście możesz dokształcić się na studiach, ale nie wyniesiesz z nich więcej, niż reszta studentów.

Będziesz dalej takim szarym człowieczkiem społeczeństwa z papierkiem ukończenia szkoły.

Aby coś w życiu osiągnąć, trzeba samemu kombinować.

Studia nauczą ciebie TYLKO jak być dobrym pracownikiem do 67 roku życia.

**************************

Rób to co lubisz robić i rób to w oryginalny sposób.

//jedna gwiazdka nie zmienia znaczenia wyrazu i oszczędź sobie prywatne wycieczki do użytkownika.

roobal