Nie mam uprawnień administratora

Cześć. Od jakiegoś czasu nie mogę zmienić np. ustawień 3D w panelu sterowania nvidi albo ustawiać priorytetu w menedżerze zadań. Za każdym razem wyskakuje mi okno ‘‘Dostęp zabroniony’’.
Wszystko zaczęło się psuć odkąd zrobiłem format bez czyszczenia dysków. Czy ktoś ma pomysł jak to naprawić? Czy mam od nowa formatować tylko już od deski do deski?
Z góry dziękuje za odpowiedź!

Czy jest to komputer firmowy czy prywatny?

Mój prywatny jest tylko 1 konto i tylko ja z niego korzystam.

Gwarancji nie daję. Ale jesli jest tylko jedno konto które straciło uprawnienia to może.
Wejdz w tryb awaryjny z wierszem poleceń (Jak to sobie wyklikaj)
W wierszu poleceń wpisz:
net user administrator /active:yes
Powinno sie pojawic konto superadministratora o ile w systemie nie ma żadnego innego konta z uprawnieniami administratora.
Gdy sie pojawi to nadasz z jego pozycji ponownie uprawnienia administratora na twoim koncie.
Potem wpiszesz ponownie polecenie net… i zamiast yes wstawisz no

Odinstaluj i zainstaluj to coś on nvidi.

Znaczy się trzeba po wykonaniu polecania zrobić “eksterminacje”/“anihilacje” kont mogących używać net user z active:yes

Okej a co z tym?
obraz_2021-02-24_220655

Zapewne odpaliłeś cmd normalnie zamiast kliknąć prawym i wybrać uruchom jako administrator więc nie masz uprawnień do wykonania polecenia

po tym odpaliłem jako administrator i nie wyświetliło się żadne okno

Czyli włączyłeś konto administratora jak patrzę na komende

W sensie odpaliłem jako administrator i wpisałem komende która jest podana powyżej i nie wyświetliło mi się żadne konto superadministratora

Wpisz w cmd
net user Administrator

i wklej zdjęcie

No to musiałeś coś źle przepisać bo jest napisane, że konto nie jest aktywne.

Jak zadziała, wtedy w użytkownikach / kontach lokalnych powinno pojawić się nowe o nazwie Administrator bez hasła

Czyli co mam teraz zrobić

Odpal jeszcze raz cmd z uprawnieniami administracyjnymi i wpisz
net user administrator /active:yes

Po komendzie zapewne powinieneś zobaczyć linijke
Polecenie zostało wykonane pomyślnie.

1 polubienie

No jest

To teraz masz przy logowaniu nowe konto o nazwie Administrator powinno być bez hasła z uprawnieniami administratora

Jest

No to to co to polecenie robi.