Nie mam <utwórz bmp> w menu podręcznym (ppp)

witam wszystkich zainteresowanych.to mój pierwszy post kiedykolwiek na jakimkolwiek forum.jak do tej pory zawsze sobie jakoś radziłem ale teraz po prostu jestem zaskoczony i nie mam pomysłu z której strony ruszyć.mianowicie zauważyłem brak możliwości utworzenia bitmapy z podręcznego menu (tego po kliknięci prawego myszy) mam XP pro z sp2.tuż przed tym (zauważeniem) zainstalowałem corela 9 i czyściłem rejestry przez EasyClean (pierwszy raz go używałem).teraz w tym menu mam zamiast bmp dwiem inne opcje a mianowicie oraz .przejrzałem corela, nic nie znalazłem.w opcjach folderu w typach pliku nie mam bmp jak próbuje stworzyć to nic nie daje a i tak znika kiedy zamykam te opcje i wejdę spowrotem.Pytanie… hmmm więc tak jak mówiłem … utknąłem.jakieś pomysły?rejestry?corel?dziękuję z góry za pomoc. aha jeszcze dodam że napi projekt z tego menu też zniknął.przeinstalowałem i dalej nic.chciałbym usunać również opcje corela.

Ściągnij program Tweak UI. Uruchom, przejdź do pozycji Templates i sprawdź czy ma liście po prawej stronie nie masz odznaczonego pola Obraz BMP. Jeśli tak to zaznacz, i zaakceptuj.

fajne narzędzie.(później się zagłębię).niestety nie mam opcji bmp jest za to create ale nie wiem skąd mógłbym ewentualnie dodać bmp.i jeszcze jeżeli wiesz jak dodać napi projekt z powrotem.corel był więc już odznaczyłem.dzięki.

sherman3717 , ewentualnie użyj ShellMenuView, poszukaj tegoż wpisu i ustaw na Enabled.