Nie mam WindowsUpdate! Wina Avasta?!

Witam!

Mam legalną Vistę Home Premium 64 bitową. Mam w systemie sp1 oraz sp2 (system aktualizuję na bieżąco). Ostatnio chciałem zainstalować najnowsze aktualizacje dla tego systemu, aktualizacje już się ściągnęły i w momencie instalacji wyskoczył komunikat avasta że znaleziono rootkita. Wirusa tego usunąłem. I od tego czasu nie mogę pobierać aktualizacje z WindowsUpdate (błąd 80070002). Szukałem na waszym forum i znalazłem wskazówkę na usunięcie tego problemu link : http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … r-80070002 i z przykrością mogę powiedzieć że to nie działa. Dzisiaj zauważyłem że nie mam na starcie ikonki “Windows Update”. Nie usuwałem ją po prostu zniknęła :confused:

przeskanowałem komputer Avastem (najnowsza wersja i zaktualizowanego) oraz programem a-squared Free . Oba nic nie wykryły. Jeśli polecicie mi link to proszę aby był on po języku polskim.

Proszę o rozwiązanie tego problemu.

Wykrycie i usunięcie rootkita jest raczej bardzo trudne, proponowałbym przed przystąpieniem do prób naprawy WU skonsultować odpowiednie logi z specjalistami z działu “Bezpieczeństwo”, poproś Moderatora o przeniesienie tematu, wstaw zalecane logi, jeżeli nasi specjaliści wyeliminują “syf” ewentualnie potwierdzą czystość w systemie to wtedy spokojnie będziemy mogli się zająć próbą naprawy problemu.

Strata czasu :confused: robię format i instaluję PClinuxOS a Vistę już nie chcę widzieć na oczy.

Dziękuję za wszystko i przepraszam za trudy.

możecie post usunąć.