Nie mieszcząca się karta PCI

Cześć, mam dość nietypowy problem.

Chciałem kupić kartę dźwiękową PCI (Asus Xonar DG) jednak boje się że może ona po prostu nie wejść.

W domu mam kartę sieciową TP-LINK TG-3269 (prawdopodobnie takie same rozmiary jak ten Xonar) i ona też " nie pasuje " z powodu :

screenas.jpg

Zielona linia - płyta główna

Czerwone kółko - miejsce które przeszkadza

Szare pole - złącze PCI

W miejscu przecięcia się zielonej linii z czarną karta PCI “zderza się” z płytą i nie da się nic wepchnąć czy zamontować.

Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu i nie kupowania dwukrotnie droższej karty USB?

Pozdrawiam

Dodane 12.10.2012 (Pt) 22:22

screen2yhc.jpg

Na czerwono zaznaczyłem sloty w których próbowałem umieścić kartę.

Na twoim miejscu - nie będzie to profesjonalne rozwiązanie :stuck_out_tongue: - odkręciłbym całą blaszkę która przeszkadza i zamontował kartę bez niej, ewentualnie uciąłbym jakimś sensownym narzędziem przeszkadzający kawałek żelastwa :smiley:

Blaszka może być odkręcona jedynie cała.

Jakim narzędziem proponowałbyś to zrobić? Istnieje jakiś inny sposób?

Jasne a jak się popsuje to pewnie mu gwarancji nie uznają bo śledzia nie ma.

Wolałbym zachować gwarancję i nie popsuć czegoś na co przed chwilą wydałem ponad stówę.

Zostaje tylko zdjęcie całej blachy?

Z tego co wiem ta blaszka zachodzi w szczelinę między płytą główną a ścianką. Chyba są na to jakieś standardy w końcu, żeby unikać takich sytuacji.

Pomiędzy płytą a ścianką nie ma szczeliny, to jest ten problem.

Na tej testowej karcie sieciowej zdjąłem blaszkę i sprawdzę czy pasuje.

Czy nie dojdzie do żadnego zwarcia bez tej blaszki? Wszystko będzie działać tak jak z nią? :stuck_out_tongue: Jest to bezpieczne itd?

Komputer “uziemiony” (zerowanie)

Jak odkręcisz blaszkę to karta będzie się trzymać tylko na złączu PCI.

Będziesz musiał zachować ostrożność aby za bardzo nie szarpać wtyczkami.

Miałem podobną sprawę z kartą TV ,którą używałem w komputerku w wersji Small Form Factor.

Znalazłem filmik o zawartości pudełka z Twoją kartą.

Jest tam dołączona do kompletu wymienna blaszka Low Profile.

http://www.hitechlegion.com/reviews/audio/sound/11944-asus-xonar-dg-review?start=1

Dowiedz się u sprzedawcy czy w pudełku jest komplet z tą blaszką,

Śledź low profile również wchodzi pod płytę główną, jest tylko krótszy od góry.

@arekmalek,

Masz jakąś dziwną obudowę chyba, poluzuj śrubki od płyty głównej i przesuń ją maksymalnie do “tyłu” - może tylko jest źle przykręcona ?

Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem aby tam nie było miejsca na śledzia…

A czy ty przypadkiem płyty głównej nie przykręciłeś do obudowy bez wkrętów dystansowych?

Ten nisko profilowy dźwięk m pasować do większości obudów. :slight_smile:

Czyli ta blaszki low profile powinna załatwić sprawę?

Co do płyty, nie wiem bo nie montowałem. Robił to serwis przy okazji gdy padła moja poprzednia płyta. Na niej też nie mogłem założyć karty PCI ale przez idiotyczne umieszczenie złącz.

Tak jak piszą poprzednicy sprawdź montaż płyty głównej.Zgłoś to serwisowi,który to naprawiał.Może się śpieszyli.

Żadna renomowana firma nie pozwoliłaby sobie na takie zmiany na płycie głównej tak aby standardowe łącze PCI nie pasowało do siebie.

Podałem możliwość zmiany śledzia na low profile ale to nie rozwiązuje sprawy,gdyż faktycznie dolna jego część jest tej samej długości.

Ten pierwszy rysunek co podałeś jest trochę mylący bo wygląda na to że blaszka wbija się w płytę główną (cyt. “Zielona linia - płyta główna”) tymczasem brakuje tam odstępu.