Nie moe zmusić drukarki hp5550 do pracy

drukarka od pewnego czasu nie chce drukować… tzn.

Działa, jest tusz(strony testowe sie drukują) sterowniki mam.

Gdy chce coś wydrukować drukarka pięknie świeci fioletowym światełkiem (tak jak zawsze)jak by skanowała papier a potem wypluwa białą kartkę…

nie wiem czy to ma coś wspólnego ale nie dawno aktualizowałem BIOS i chyba od tego czasu (nie jestem pewien) nie chce nic wydrukować…

Wie ktoś może co z tym zrobić?

Za mało informacji podałeś. Sprawdź drukując z Notatnika. Przy okazji wyłącz drukarkę, wyciągnij kabel i włóż z powrotem.

W ostateczności zainstalować jeszcze raz sterowniki usuwając poprzednie.

Sprawdź też ustawienie drukowania i kabel (może zmień port usb do którego jest podłączona)

drukowałem z notatnika, wyciągałem kabel, wyłączałem włączałem wczoraj odinstalowałem i zainstalowałem sterowniki… nic nie pomaga

podejrzewam że problem leży w połączeniu drukarka komputer i przesłaniu danych o wydruku. ale nie wiem jak sie za to zabrać…

przy instalacji sterowników kliknąłem żeby mi wydrukowało strone testową i to pięknie drukuje stąd moje podejrzenia bo strona testowa jest chyba zapisana w drukarce…

albo pożycz kabel od kumpla do drukarki i spróbuj przez ten kabel drukowac

o ile dobrze pamiętam, HP na USB wymagało podłączania drukarki W CZASIE INSTALACJI STEROWNIKÓW… nie wcześniej lub później…

zrobiłeś tak?

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/bpd09444.pdf - to jest instrukcja w języku polskim (chociaż tam napisali, że sposób instalacji jest na dysku ze sterownikami.)

zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i dalej to samo…

drukarka skanuje i wypluwa(tak jak by już skończyła drukować) białą strone

jeszcze jedno - w instrukcji napisali, że drukarkę należy podłączać przewodem USB 2.0 - masz takim podłączoną?

Gniazdo USB komputera jest standardu 2.0 czy 1.1 ?

Dokładnie jakie masz USB w kompie jaki standard??

MAM USB 2.0 w pierwszym poście napisałem że dzieje sie tak od pewnego czasu… a nie że od zawsze albo przy nowym komputerze kompatybilność USB, komputer - drukarka jest wystarczająca na tyle żeby jeszcze kilka tyg temu działała

trudno mi teraz kombinować, ale czy w międzyczasie czegoś nie poprzestawiałeś w ustawieniach drukarki/połączeń itp?

Przejrzałbym wszystkie możliwe ustawienia - może tam tkwi problem (używałeś “Pomocy” HP?? )

tak korzystałem…

przy wydruku pustych stron jest taka “Pomoc”

być może na kasetach z tuszem wciąż jest naklejona ochronna taśma winylowa

być może kasety z tuszem są puste

by może drukarka poddana bezpośredniemu działaniu promieni słonecznych.

promienie słoneczne mogą zakłócić…

no pięknie