Nie mogę aktywować Windows 10 64bit

Dzień dobry, 

może opiszę od początku. W zeszłym rok dokonałem bezpłatnej aktualizacja z Windowsa 7 Home 32Bity do Windows 10 Home 32bity. 

Jednak programy nie działały jak trzeba więc wróciłem do Windowsa 7. 

Tydzień temu zacząłem potrzebować Windowsa 10 w wersji 64bit. Przekonany o tym, że mam licencję dopisaną do płyty głównej i konta MS, pobrałem Windows 10 Home w wersji 64 bitowej przez media creator, utworzyłem USB, zainstalowałem… no i od tygodnia, mimo aktualizacji, nie mogę aktywować windowsa 10. 

W zeszłym roku miałem remont i gdzieś pudło z licencją na windows 7 przepadło. Teraz droga bez odwrotu, nie mogę aktywować 10, nie mogę wrócić do 7 bo nie mam COA. Dzwoniłem na infolinię MS, to mi powiedzieli, że licencja jest dopisana do płyty głównej i mam czekać aż się sam aktywuje lub mam wprowadzić klucz.

W ustawieniach zwraca mi błąd.

 

Co mam zrobić żeby aktywować tego piekielnego windowsa?

 

Bez tytułu.jpg

Jeśli windows 7 x86 był w wersji OEM to nie możesz zainstalować wersji 64 bitowej. Więc licencję na windows 10 masz ale tylko w wersji 32 bitowej.

Jedynie wersja BOX pozwala na zmianę architektury.

@oggi21 dziękuje za odpowiedź.Problem jednak w tym, że ja mam wersję BOX(kupioną osobno bez komputera, za pełną cenę), więc w moim przypadku zmiana architektury jest możliwa. 

 

Za boga nie mogę go aktywować, nie wiem co jest nie tak. Już nawet resetowałem router :confused: Na supporcie MS wiedzą jeszcze mniej niż ja, a ich drogocenne rady są bezużyteczne. Poradzili mi nawet abym odłączył na chwilę dysk… ręce opadają. 

 

Tak po prawdzie jestem w pułapce, nie mam klucza, więc albo pozostaje mi czekać wieki na aktywację W10, albo spiracenie W7 :confused: Ot, taka polityka.

Że co? Pierwszy raz słyszę, by wersja architektury miał znaczenie.

Jeżeli zamierzasz korzystać z nieautoryzowanego oprogramowania to życzę szczęścia, ale na tym forum pomocy nie otrzymasz.

Nie polityka a twoje roztargnienie i nauczka na przyszłość.

 

Czy ja ciebie lub kogoś o to pytam?

 

 

Zrób sobie remont całego domu na jeden raz,  to zobaczymy ile takich małych ■■■■■ół ci przetrwa.

Sam stwierdziłeś:

 

Kwestia organizacji.

 

Stwierdzić to nie znaczy prosić o pomoc, a tym bardziej umoralnienie. 

 

Powodzenia. Życzę takiego remontu.