Nie mogę boot'ować z płyty

Witam.

Jakieś 2 i pół tygodnia temu oddałem komputer do serwisu. Wrócił wczoraj, więc podłączam wszystko, włączam komputer a moim oczom ukazuje się taki komunikat:

DISK BOOT FAILURE. INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

kodc0364.jpg

Więc pomyślałem “nie ma systemu operacyjnego”, włożyłem do napędu płytę z win7 zresetowałem komputer, wszedłem w boot menu, ustawiłem bootowanie z cdrom i nic. Sądziłem że to może być wina płyty więc włożyłem inną z linuxem i powtórzyłem czynności lecz nadal nic. Zadzwoniłem do serwisu, powiedzieli mi (swoją drogą gościu był niezbyt miły) że to jest wina płyty oni cdrom’u nie tykali więc musi działać. Sprawdzałem płyty w innym komputerze obydwie działają… Poczytałem o tym komunikacie i dowiedziałem się że komputer nie widzi dysku twardego i winą tego może być źle wpięta taśma ale ja komputera rozebrać nie mogę bo stracił bym gwarancje a poza tym w biosie i w boot menu dysk widać.

kodc0372.jpg

kodc0373.jpg

kodc0371.jpg

Nie chce oddawać znowu kompa do serwisu bo to kolejna 2 i pół tygodnia czekania a mi komputer jest teraz potrzebny bo muszę się “uczyć”.

Z góry dziękuje za pomoc i jeśli temat zamieściłem w złym miejscu to przepraszam i proszę o przeniesienie…

A wiesz czy ten twój cd-rom jest na ata czy sata?

Jeżeli na ata to powinien być widoczny w tym oknie w którym pokazuje ci dysk hitachi.

Nie mam pojęcia… Jedyne co mogę dowiedzieć się z karty gwarancyjnej to “Nagrywarka DVD+/-RW: Samsung” co zbyt wiele a właściwie nic mi nie mówi. Mogę to jakoś sprawdzić nie mając systemu i nie rozbierając komputera ?