Nie mogę dodać grafiki do sygnatury - "Nie można pobrać rozmiarów grafiki. Proszę spróbować użyć innej grafiki."

Witam bardzo serdecznie! :slight_smile:

Stworzyłam w GIMP-ie banner, który bez problemu umieściłam na innym forum. Jednak tutaj jest to inna bajka - za każdym razem, gdy chcę umieścić obraz, wyświetla mi się komunikat:

“Nie można pobrać rozmiarów grafiki. Proszę spróbować użyć innej grafiki.”

Próbowałam wiele najpopularniejszych formatów - JPG, PNG oraz GIF. Żaden z nich nie działa. Także przesłałam banner na inne serwisy (TinyPic, wstaw.org, Google Drive [udostępniony dla wszystkich plik]), jednak nic to nie dało.

Wymiary grafiki to 150x19, rozmiar nie przekracza 30KB. Sprawdzałam na Arch Linux’ie oraz Windowsie, błąd nadal występuje. Testowałam kilka sposobów dodania grafiki, jednak bez rezultatu. Dla pewności, skopiowałam linki ze sygnatur użytkowników, ale tak samo jest - błąd nadal występuje.

Link do bannera: KLIKU.

Jakieś pomysły? A może ktoś miał (lub ma) podobną sytuację? Byłabym wdzięczna za pomoc! :smiley:

A bo to  trza umieć :stuck_out_tongue: :wink:

@fiesta jesteś pewien? Bo ja dalej tego obrazka w sygnaturze nie widzę.

Sprawdziłem Twój obrazek i jest ten sam błąd. “Nie można odczytać rozmiarów grafiki”. Są może jeszcze jakieś opcje eksportu do PDF w Gimp - sprawdź.

Dziwne u mnie jest :slight_smile:

 

Edit:

Zmieniłem serwis hostingowy na taki który dodaje rozszerzenie do linka, i teraz sprawdźcie czy jest widoczny :slight_smile:

 

BTW zawsze można skorzystać z forumowej galerii i nie powinno być takich problemów.

Dziękuję, sprawdzę jeszcze inny banner, który stworzyłam miesiąc temu, ale nie wiem, czy jest na komputerze :].

EDIT:

Próba wysłania tego samego bannera kończy się tym samym skutkiem. Oczywiście dałam w edycję sygnatury i ją zapisałam, nie zmieniając niczego. Nadal występuje błąd.

Pozdrowionka, Neukrate.

Nie wiem czy temat aktualny ale u mnie wszystko widać jak należy.

Próba wysłania tego samego bannera kończy się tym samym skutkiem. Oczywiście dałam w edycję sygnatury i ją zapisałam, nie zmieniając niczego. Nadal występuje błąd.

Na jakim  serwerze zamieściłaś grafikę?

Tak jak wspominałem serwer hostingujący musi dodawać rozszerzenie do linka (*.jpg, *,png, *.gif, *.bmp) albo możesz w celu zamieszczenia grafiki .skorzystać z forumowej galerii,

Gwoli wyjaśnienia, coś mnie źle odczytano.

Fiesta, zamieściłeś w mojej sygnaturze grafikę - dla głupiego testu postanowiłam, że wejdę w edycję sygnatury i ją zapiszę bez zmieniania niczego, jednak nie mogę jakoś tego zrobić, gdyż wyświetla się błąd. Niczego nie zmieniłam, grafika z fotosik. Za jakiś czas chyba zrobię filmik, żeby mnie zrozumiano :D.

Ona ma rację, użytkownikom brakuje jakiś uprawnień. O ile moderacja i wyżej nie mają z tym problemu to użytkownikom wywala błąd :wink:

Potwierdzam :wink:

Warto dodać, że miesiąc temu próbowałam umieścić grafikę, ale się nie dało, więc pomyślałam, że to jakiś tymczasowy błąd. Z tego, co widzę, nie tylko mnie wyświetla się error, ale także innym, więc przydałoby się go naprawić. Może ktoś z Administracji postanowił pobawić się ustawieniami, żeby strollować użytkowników :D? Pamiętam, że dwa lata bez problemu dodałam do sygnatury grafikę.

Pozdrawiam, Neukrate.

2lata temu był inny skrypt :stuck_out_tongue:

Ale czy to, że zmieniono oprogramowanie, oznacza, że coś ma prawo z tego powodu nie działać? Zmiana miała miejsce już dość dawno temu, przez ten czas niejedna osoba ustawiała sobie grafikę w sygnaturce - i nikt nie zgłaszał problemów.

Czyli ty tegp problemu nie masz ? Bo z tego co kojarzę Neukqte nie jest pierwszą która ten błąd zgłasza

Teraz mi się przypomniało że Pangrys z Wieszakiem mieli problemy z wstawieniem Wieszakowi po Zlocie userbara Loży Szyderców i w końcu ja to zrobiłem, być  może wtedy chodziło o to  samo :slight_smile:

Wydaje mi się, że swoją flagę do podpisu wstawiałem już po migracji do IPB - bo wtedy, z tego co pamiętam, ktoś z moderatorów zauważył, że z podpisu zniknęły mi obrazki (bo zniknął hosting na którym one się znajdowały) i doczepił się, że sygnatura jest zbyt długa (zamiast obrazków pojawiły się linki do nich).

 

Ale po próbie zapisania mojej sygnatury (w takiej dokładnie formie, jaką miała dotychczas, bez żadnych zmian - ponowne zapisanie tego co było) pojawia się błąd:

 

Czyli problem występuje, ale od niedawna.

Mam ten sam błąd na wszystkich serwisach hostujących obrazy które testowałem.