Nie mogę dostać się do drugiego komputera przez LAN. Hasło?

Witam,

mój problem wygląda tak, że mam w pokoju dwa komputery połączone ze sobą kablem sieciowym (switchem). Jeden ma XP, drugi Vistę. Komputery widzą się nawzajem, jednak gdy chcę się połączyć z tym drugim wyświetla mi się takie okno:

asdgqp.png

Żaden z tych komputerów nie jest zabezpieczony hasłem więc nie mam pojęcia co wpisać. Proszę o pomoc.

moze komputer sam w sobie ma haslo do profilu np. ?

aha i tak na offtop to niepotrzebnie kasowales nazwe kompa bo na samej gorze jest :stuck_out_tongue:

Właśnie w profilu nie używamy żadnych haseł. Na tym komputerze z Windows XP jest taki sam problem. Może trzeba coś skonfigurować? Bo kablem komputery połączone są.

A co do obrazka to zauważyłem dopiero jak wkleiłem, ale stwierdziłem, że nic się nie stanie :wink:

Zobacz na mojego screna i w kompie z Vistą powinneś mieć tak jak u mnie (zaznaczone czerwoną ramką)i powinno być ok.

8d95c52364057e00.jpg

Dziękuje, teraz system z XP może połączyć się z Vistą. Ale jest problem, nie mam pojęcia co zmienić w XP. Udostępnianie działa tylko w jedną stronę :confused:

Troszkę to dziwne

Może sprubuj zrobić sieć jeszcze raz może pomoże.

Xp tak czasami ma sam miałem problemy z dwoma xp-kami ,raz się widziały a raz nie.

OJ zrobiłem sieć na XP od nowa i teraz żaden komputer nie widzi tego drugiego :confused: ale internet w obu działa…

viewtopic.php?f=7&t=267788

a :szukaj:

Morczny, dzięki pomogło i teraz komputery się widzą. Używałem szukaj ale ciężko mi było sprecyzować słowa kluczowe więc nic sensownego nie znalazłem.

A wie ktoś może czemu komputery się nie widzą w sieci gdy próbuję zagrać w FIFA? w sumie w każdej innej grze komputery się nie widzą…

MROCZNY :stuck_out_tongue:

w moim routerze nie pokazuje gier, ale zazwyczaj wystarczy ip znać i można się połączyć