Nie mogę edytować pliku "BIOSU" Płyty głównej

Witam!

Posiadam oryginalny bios mojej płyty głównej (gateway nv57h13u). Jest tam plik *.ROM

Posiadam programy do edycji tego rodzaju plików (przynajmniej tak pisze na tego typu forach) AMIBCP 4.53 i Award Bios editor.

Problem polega na tym iż nie mogę tego pliku otworzyć do edycji. - wyskakuje błąd “nie można otworzyć” i już.

Dlatego mam pytanie czy ten ‘BIOS’ jest w jakiś sposób zabezpieczony przed edycją przez producenta?

Co robię źle ? Czy jest jakaś możliwość edycji tego pliku?

Dzięki :smiley:


Dlaczego chcę edytować ten plik ? Posiadam zintegrowaną kartę graficzną intel hd 3000, znalazłem na googlach sposób by zwiększyć ilość przypisywanej pamięci ram do tej konkretnie karty graficznej. Pokazuje on sposób zwiększenia pamięci przez edycję pewnej wartości właśnie w pliku *.ROM

radze nie bawić się w jakiekolwiek integracje w biosy do płyt głównych

do kart graficznych też (chociaż w tym przypadku ryzyko jest mniejsze)

tam tylko jedna zmienna była do wpisania… z 64MB na 512MB

posiadam 8 gb pamięci wiec system sobie da radę… tylko o co kaman że nie otwiera…

Witam, jedyne co mogę podpowiedzieć to to, że BIOS jest od Awarda więc najprawdopodobniej modbin-em albo jakimś innym prg. do Awardów edytować. Ja swojego bisa przeedytowałem Amibcp właśnie zmieniając shared memory w grafice aż do 4 Gb ale z awardem to musisz poszukać, sprawdziłem Ci też tym -Award BIOS Editor ale nie czyta twojego biosa, program jest już nie rozwijany i nie radzi sobie z nowymi biosami niestety. Jedyne co otworzyło tego biosa to edytor Hex Work Shop ale na tym to już musisz się znać bo jak źle przestawisz rejestry to UWAGA !!