Nie mogę korzystać z internetu - połączenie nie jest bezpieczne

Witam :slight_smile:

Tak jak w temacie - nie mogę wejść na żadną stronę,  gdyż wyświetla mi się komunikat o nieprawidłowym certyfikacie bezpieczeństwa. Problem dotyczy zarówno Firefoxa, Chrome czy przegladarki Avast “SafeZone”.

 

Od razu dodam, że data oraz godzina ustawione na komputerze są poprawne. 

Z tego samego wifi korzystam na telefonie i wszystko działa jak należy. 

W załączniku komunikat wyświetlany przez Firefoxa.  

56d2ce78f3a75_Bez_tytuu.thumb.png.54711f

 

Jakiego antywirusa używasz ?

Avast

Jeśli jest w nim opcja “filtrowanie protokołów” to wyłącz ją i sprawdź efekt.

Nie znalazłam takiej opcji. Jest jedynie “wlacz skanowanie HTTPS”, odznaczenie tej opcji niczego nie zmienia. 

Klinij na start -->> Wpisz polecenie: services.msc —>>> Wyszukaj w kolumnie “Nazwa” —>>> “Podstawowy aparat filtrowania” i sprawdź czy ta usługa jest włączona.

Jest włączona, zatrzymanie niczego nie zmienia.

@gabil1316

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, oraz znaków interpunkcyjnych, proszę użyć przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu posta i dokonać zalecanych poprawek w treści posta/ów i tytule wątku . Dziękuję za uwagę.

Wejdź w Panel Sterowania —>>> Opcje internetowe —>>> Połączenia —>>> Ustawienia sieci LAN

i zaznacz tak jak na obrazku poniżej

http://screenshot.sh/oAj9mRPR5B5Ox

Ta opcja była już zaznaczona.

Ostatnia rzecz która przychodzi do głowy, to mimo że napisałaś, że masz dobrze ustawioną datę i czas, to jednak dokonaj synchronizacji.

http://screenshot.sh/m1NaXn1DjFoWZ

Jeśli to nie pomoże, to wejdź do BIOS-u i tam ustaw czas i datę ręcznie.

 

Niestety to nie pomogło.

Prawdopodobnie masz zainfekowany system.

Użyj tego narzędzia:

Farbar Recovery Scan Tool

Logi wklej w dziale “Bezpieczeństwo”

Zaraz spróbuję.

 

Dodatkowo pojawił się niebieski ekran śmierci KMODE EXCEPTION NOT HANDLED (fwpkclnt.sys)

 

EDIT

Bardzo dziękuję za pomoc! :]