Nie moge mieć więcej niż 60 fps

Witam. Kupiłem niedawno GeForca 7600GS pod AGP. Zainstalowałem sterowniki, wszystko ok. Ale kiedy gram w CS 1.6 nie moge mieć więcej niż 60 fps. Ustawiłem fps_max na 100 i nic. Cały czas 60.0 - 60.2. Wydaje mi się ze może być to spowodowane odświeżaniem mojego monitora. Jak można zapobiec temu “60 fps bugowi” ~~?

Edit: Tak to na 100% zależy od monitora. Użyłem RefreshForce ustawiłem na 85Hz i fps podskoczył do 85… Jak zrobić żeby było więcej fps :frowning:

Oczywiście, wejdz na właściwości>ustawienia>Zaawansowane>monitor>i tam ustawiasz sobie odświeżanie.

Wyłącz Vsync we właściwościach. Poza tym odświeżanie w monitorze miałeś ustawione na 60Hz, nie żal ci oczu ? Ustaw odświeżanie tak wysoko jak się da.

Hmm szczerze mówiąc to nie za bardzo widze powód do narzekań. Różnicy pomiędzy 60 a 100 czy nawet 1000 FPS’ów ludzkie oko nie jest w stanie zauważyć. A wyłączanie funkcji VSYNC nie jest rozwiązaniem problemu. Funkcja ta służy do synchronizacji częstotliwości odświeżania z ilością wyświetlanych klatek i ogólnie (teoretycznie) poprawia komfort gapienia się w monitor. Najlepiej ustaw odświeżanie jak najwyżej się da i ciesz się tym co masz…

Oczywiście nikt nie musie się ze mną zgodzić… 8)

w niektórych grach po przekroczeniu pewnej bariery fpsów, np. dalej się skacze.

racja. W cs szybciej zmniejsza sie celownik po strzelaniu ~~

Racja, mnie się SUPER gra na 40-45FPS…

Witam!

Bzdura! Tak piszą osoby, które nigdy nie grały na wysokich detalach przy 100FPS. Różnica jest i to spora, do tego jak najbardziej zauważalna.

Zgadza się. Ale pod warunkiem, że masz wyłączoną opcję V-SYNC. Przy włączonej to różnicy między 60 a 100 FPS’ów nie odczujesz. I to nie jest tylko moje zdanie ale oficjalnie stwierdzony fakt. (Może oprócz CS’a, bo tam to dziwne rzeczy naprawdę się dzieją :expressionless: )

DreAdziK warto w samej grze pogrzebać w ustawieniach .

Nawet na najlepszej klasy sprzęcie nie uzyskasz większej ilości fps, jeżeli w configu masz fps_max na 60 :lol:

Zatem odpal grę, naciśnij tyldę [~] i w konsoli wklep:

poprawa będzie znaczna .

Ponadto monitoruj wartość fps poprzez komendę net_graph 3 (w konsoli) .

Pokaż efekty na forum.

pozdrawiam.

L337 Crew to przeoczyłeś :wink:

Jaki masz procesor? Słabe procesory nie wykorzystuja całego potencjału GPU

a jaki system jak Vista szajs to się nie dziw.

tekken

fakt :x ;/

DreAdziK jeśli jesteś w 100 % pewny, to zdradź może jeszcze jaką rozdzielczość masz w windowsie,a jaką w grze ?

  • napisz dokładnie jakie masz odświeżanie w windowsie…