Nie mogę nagrać na pendrive pliku większego niż 4 GB

Witam

Mam taki problem, że nie mogę nagrać na pendrive pliku większego niż 4 GB. Dodam że pendrive ma 8 GB pojemności i jest pusty. Gdy próbuje przenieś plik pisze mi że nośnik jest pełny. Z mniejszymi plikami, powiedzmy 2,5 GB nie ma tego problemu. Co się mogło stać?

Proszę o możliwie szybką pomoc

Z góry dziękuje

Sformatuj pena na ntfs. Maksymalny rozmiar na fat32 jest o jeden bajt mniejszy niż 4giga.

Jena uwaga należy się w tym miejscu: niektóre peny nie działają poprawnie po zmianie systemu plików na inny.

dokładnie.

w takiej sytuacji dzielisz, np. winrarem na części.

pen jest obecnie na FAT32 ale wcześniej wszystko działało bez problemu, przyjmował pliki powyżej 4 GB. czyli co sformatować na NTFS? i czy w sytuacji gdyby nie działal właściwie na NTFS to można bezproblemowo zmienić z powrotem na FAT32 ?

Jak wcześniej miał ntfs to będzie działał. Najlepiej pomyśl czy ostatnio nie był formatowany i czy przypadkiem nie miał właśnie zaznaczonej opcji fat32 :stuck_out_tongue:

Raczej tak, tylko trzeba pamiętać aby w razie problemów dać mu dokładnie ten system plików co był pierwotnie (FAT, FAT16 I FAT32 to zupełnie inne systemy plików).

niestety nie mam możliwości zmiany na NTFS (brak takiej opcji, jest tylko FAT32). Co zrobić? wcześniej wszystko chodziło dobrze… sformatowałem tak jak jest dostępne czyli na FAT32 ale to nie rozwiązało problemu :frowning:

Zmień w menadżerze urządzeń opcje buforowania i bezpiecznego usuwania z optymalizacja szybkiego usuwania na optymalizacja wydajności.

albo wgraj ten programik

USB Disk Storage Format

i sprawdź czy zrobisz formatowanie

Witaj.

Jaki to pen? Może on tylko pokazuje pojemność 8 GB, a w rzeczywistości ma 4 GB. Często pseudo sprzedawcy robią taki numer. Jednocześnie zrób test prędkości pena i jeśli wyniki odbiegają od tych podanych na opakowaniu to padłeś ofiarą oszusta.

Dodane 26.06.2011 (N) 14:32

Sorry. Nie widziałem tego postu.

niestety zmiana na “optymalizacja wydajności” nie pomogła, dalej nie mozna przenieść pliku większego niż 4 GB :confused:

Formatuj w NTFS wtedy, sama zmiana pozwala tylko na to, skoro piszesz że nie można wybrać NTFS. Teraz już będzie można.

Działało bez problemu bo pen miał system plików NTFS. Jest fizyczną niemożliwością umieścić plik powyżej 4GB na FAT32. Śmiało formatuj na NTFS i problem zniknie.

dzięki za pomoc :slight_smile: już wszystko działa:) swoją drogą to ciekawy jestem jak zmienił się system plików na FAT32… jeszcze jedno pytanie: czy po sformatowaniu na NTFS mogę z powrotem zmienić na “bezpiecznego usuwania z optymalizacja szybkiego usuwania” czy pozostawić na “optymalizacja wydajności” ?