Nie mogę nagrać obrazu płyty

Próbowałem nagrać obraz płyty programem UltraISO lecz wystąpił jakiś błąd (pisało coś o będzie urządzenia We/Wy). Spróbowałem jeszcze Alcohol’em 120% i znów było to samo. Pomyślałem sobie do 3 razy sztuka więc spróbowałem DVD Decrypter’em. Najpierw zrobiłem symulacje i wszystko było dobrze więc nagrałem normalnie, nawet nie doszło do 1% i zrobił się błąd (pisało tak jak w UltraISO o błędzie urządzenia We/Wy). Czy to możliwe, żeby było coś z nagrywarką ?? ?? Niedawno ją kupiłem na Allegro :smiley: i jestem pewien, że działa (przynajmniej działała), jest to nagrywarka firmy LG model GSA-H55L, a nagrywałem na płycie TDK DVD-R.

P.S.

Dociekliwi niech wiedzą, że nie nagrywałem żadnego pirata tylko robiłem kopie zapasową plików.

Albo płyta albo nagrywarka albo program albo obraz :). Żeby się przekonać najlepiej próbować zmieniać te elementy i dojść który powoduje problem. Spróbuj może za pomocą http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2112&t=37.

Wcześniej nagrywałeś coś tą nagrywarką ? Było w porządku ? Możliwe, że coś jest nie tak z tym obrazem płyty.

Spróbuj bezpłatnym i bardzo dobrym Ashampoo Burning Studio 6.5 PL.

Nagrywałem wcześniej bezproblemu

Próbowałem InfraRecorder’em i dalej ten sam błąd :frowning:

Czyli najprawdopodobniej obraz płyty jest “uszkodzony”. Spróbuj jeszcze ImgBurn.

Czy jeżeli w ImgBurn zrobię “test” i będzie on udany to czy normalne nagrywanie też się uda. Nie chciał bym marnować płyt zwłaszcza, że były dość drogie.

A w każdym programie próbowałeś nagrywać na płytki TDK DVD-R ?

Może spróbuj nagrać na płytę innej firmy.

Z reguły, jeżeli test przebiegł poprawnie, to i nagranie powinno przejść bez problemu. Ale pisałeś, że DVD Decrypterem też symulowałeś i było OK., a podczas nagrania nie doszło do 2%.

Jeśli żaden program nie nagrywa to z listy możesz wykreślić programy. Skoro każde nagrywanie było na inną płytkę to płyty raczej też - no chyba że trafiła Ci się jakaś feralna, uszkodzona partia, ale to dość mało prawdopodobne. Pozostają do sprawdzenia obraz ISO i nagrywarka. Najłatwiej to spróbować nagrać cokolwiek innego i będziesz wiedział przez co ten problem.

Tak było z tym DVD Decrypterem. Mógł bym spróbować z innymi płytkami gdybym takie miał, ale próbowałem na 1płytce i nic, a następnych nie chce marnować, poza tym wcześniej nagrywałem na tych płytkach i było dobrze. Może dobrze wcześniej pisałeś i po prostu obraz płytki jest uszkodzony.

No wiesz co 2 zł :mrgreen: kup płytke DVD RW wrazie czego skasujesz miałem raz taki obraz który nie chciał sie nagrać na płytkę DVD R po użyciu DVD RW problem znikną