Nie mogę nagrać płyt DVD+/-RW

Bardzo dziwne: nagrywarka LG GSA-4166B, Nero 6, sterownik ASPI zainstalowany, firmware raczej jedno z nowszych. Wszystko było ok. Nic nie zmieniałem, a Nero przestało w pewnym momencie widzieć (ani kasować ani nagrywać danych) płyty DVD+/-RW. cO sIĘ STAŁO Się :lol:

Pozdrawiam!

nero orginalne ?

może zainstaluj Ashampoo Burning Studio 6.50

Mam podobny problem jak kolega… posiadam NEC’a 3540a i już dwie płytki DVD+RW (Emtec) są do wywalenia… Nero i Ashampoo widzą że płyty niekasowalne :-/ Nic nie zmieniałem w ustawieniach.

Udało mi się rozwiązać problem! Najpierw usunełem ASPI (nie jestem pewien czy to trzeba koniecznie robić). Ashampoo tutaj nic nie pomoże, bo korzysta z NEROApi. Za pomocą Alcohola 120% sformatowałem płytke CD-RW (której się nie dało w Nero) i bez problemów nagrałem ponownie na nią dane za pomocą Nero.

Ale gdy chciałem to samo zrobić z płytką DVD+RW to po sforamtowaniu nadal Nero wywałał błąd że płytka jest już nagrana i nie ma możliwości dogrania ani skasowania nośnika. Więc utworzyłem obraz *.iso z tym co chce nagrać w UltraISO i nagrałem za pomocą Alcohola. Co prawda okazało się, że po nagraniu płytka nadal zawiera te same dane co przed nagraniem, ale za to w Nero jej typ się zmienił z “DVD-ROM” na “DVD+RW” i mogę ją spokojnie skasować i nagrać ponownie. Niestety po nagraniu w Nero znowu płytka jest “niekasowalna” i znowu bede musiał użyć Alcohola… No ale cóż, może wystarczy odinstalować i zainstalować spowrotem nero? Miejmy nadzieje że to pomoże :slight_smile:

Próbowałem! Deinstalacja->Czyszczenie rejestru z wpisów nt. Nero->Ponowna instalacja… i dalej to samo!

A innym programem próbowałeś?

To nie ma znaczenia. :roll:

Instalowałeś coś? Ciągle używasz tych samych dvd-rw?

Jaki masz firmware. Sprawdź w NeroInfoTool.

A nagrywałeś/kasowałeś te płyty w innych programach i potem w nero?

Nie, nic co mogłoby namieszać

Nie, różnych: Verbatim, Platinum, Philips… Ze wszystkimi jest tak samo. Z CD-RW nie ma żadnego problemu! !!

Nagrywarka wcześniej działała bez zarzutu, więc wolę unikać flashowania

Ashampoo, Alcohol i kilka innych. Wszystkie programy nie widzą tych płyt. Nero jeden raz rozpoznało DVD+R DL, ale po ponownym włożeniu płyty do napędu dalej jej nie widzi. Możliwe, że nagrywarka szwankuje???

a próbowałeś dokładnie mojego sposobu??

Spróbuj skasować u kogoś i potem zobacz u siebie.

DMA, zobacz czy masz włączone.

Masz Clone CD? Jak masz odinstaluj i zobacz czy idzie.