Nie mogę nagrać płyty DVD+R DL

Zakupiłam wczoraj 2 płyty firmy Vakos DVD+R DL (8,5 giga) w celu nagrania 2 plików o rozmiarze 8,13.

Na pierwszej płycie udało się bez problemu, natomiast druga płyta odmawia nagrania informując mnie,że DISC NOT EMPTY.

Może trochę głupio postąpiłam, bo płyta kosztowała nieco ponad 2 zł, ale wybrałam się do sklepu aby to zareklamować.

Oczywiście nie przyjęto mi reklamacji, bo po sprawdzeniu płyty w MOIM KOMPUTERZE sprzedawca stwierdził ,że nie widać na niej żadnego nagranego pliku.

Nie chodzi mi o zwrot tych 2 zł tylko o to ,że muszę kupić kolejną płytę, a efekt może być taki sam.

We właściwościach płyty pokazuje mi , że dysk ma pojemność 7,96 giga.

Zrozumiałabym informację o małej ilości miejsca na dysku, ale tu wyraźnie jest napisane DISC NOT EMPTY.

Lub też po prostu była fabrycznie uszkodzona. Używając Verbatimów nie padła mi żadna płyta.

Niestety jak kolega powyżej napisał “tanie” płyty mają to do siebie iż dużo wychodzi “fabrycznie uszkodzonych”. Dlatego jeżeli chodzi o DVD a tym bardziej DL to podstawą jest płyta markowa. Nie raz miałem tanie płyty i po roku już nie można jej było odczytać. Obecnie stosuję TDK lub Verbatima. Płyty mają już po kilka lat i nie ma najmniejszych problemów z ich odczytem.

8,13 gb czyżby obraz gry na x360 ?