Nie mogę nagrać płyty DVD

Witam.

Mam aktualnie problem z nagrywaniem płyt dvd.

Nagrywarka w laptopie (nie znam producenta) odtwarza cd i dvd płyty bez problemów.

Nagrywa teraz gdzieś do 30%, a później zatrzymuje się nagrywanie i zaczyna coś tam piszczeć w nagrywarce – jak by w kółko się kręciła.

Program do nagrywania wyświetla informacje, ze wystąpił błąd.

Co to za błąd i jak to naprawić?

Używam teraz płyt dvd firmy TDK 16x – chyba są dość dobrej jakości!

Dodatkowo mam jeszcze jeden dziwny problem. Po zamknięciu programu do nagrywania nie mogę wyjąć płyty – czyli szuflada nie chce się otworzyć dość długo, ale po jakiś tam 5 minutach uspokaja się wszystko i szuflada puszcza.

Oto, co mi wyświetla program do nagrywania.

Złączono Posta : 29.05.2007 (Wto) 2:13

Sprawdziłem jeszcze raz – czy pojawi się ten błąd poświęcając następną płytę dvd.

Pojawia się informacja – Illegal Request i ten powyższy log.

Sprawdziłem w internecie, o co może chodzić, ale nie bardzo zrozumiałem.

Może mi ktoś podpowie, co mam zrobić, aby nagrywało tak jak poprzednio – czyli bez żadnych problemów.

płyta 16x jest chyba za szybka, według innych forów płyty 4x i 8x są dobre, niektóre napędy nieobsługują płyt 16x danego producenta a innego mogą bez rzadnych problemów :slight_smile: spróbuj z płytą philipsa 16x gold którąś (około 2.5zł) i płyte BenQ lub każdą inną 8x. Pozdrowienia

Według mnie to może być jednak wina płytek… ja miałem taki sam problem. Całe pudełko verbatimów nie działało… paragonik i poszedłem do sklepu, wymienili mi te płytki na takie same verbatimy i potem już wszystko było oki…

problem tkwi albo w płycie(nagrywarka nie obsługuje płyty) ale w programie nagrywajacym. Na swoim przykładzie powiem ze jak miałem starsze wersje NERO to mi nie działało a teraz mam nero 6 i działa mi bez zarzutów.

a ja myślę że jeśli zaktualizujesz firmware w nagrywarce to to będzie ok

Dziękuje chłopaki. Wszystko jest OK.!

Ale mimo wszystko jest to tzw. zgadywanka lub męcząca metoda prób i błędów.

A mianowicie.

Wczoraj kupiłem płyty dvd z tzw ‘górnej polki’ – czyli TDK 16x.

Moja wypalarka pokazała max prędkość, z jaką mogłaby nagrać – czyli 8x.

I tak pojechałem, ale nagrało się gdzieś około 30% i stanęło na tym.

Przy prędkości nagrywania 6x nagrało mi się około 85% i stanęło.

Myślałem ze cos z kompem nie tak albo płyty uszkodzone.

Ale dziś odpaliłem nagrywarke z prędkością 4x (tak jak kumple podpowiedzieli mi) i wszystko nagrało się OK.!

Szkoda tylko, ze 5 płyt poszło na śmietnik.

I podobno nagrywarki w laptopach są zbyt czule w negatywnym sensie i trzeba w ten sposób zgadywać.

Poprzednio nagrywałem na płytach, jakie miałem pod ręką – TITANIUM, itd. I szło bez problemowo.