Nie mogę nagrać płyty DVD

jak w temacie nie mogę nagrać pyty DVD. próbowałem ashampoo burning studio 3 płyty do wyrzucenia, w nero udało mi się jedną nagrać ale 4 płyty do wyrzucenia. o dziwo płyty cd nagrywa bez problemu. używam windows 7 rc 7100 nagrywarka Pioneer 216D.

szczegóły z Ashampoo:

13:30:05: Przygotowuję

13:30:05: Analiza ścieżek

13:30:05: Analiza ścieżek zakończona sukcesem

13:30:05: Przygotowywanie zakończone sukcesem

13:30:05: Nagrywam z prędkością 1x w trybie track at once. Nagrywanie płyty DVD nie zostanie ukończone.

13:30:06: Pre-buforowanie danych…

13:30:09: Pre-buforowanie danych zakończone.

13:30:09: Nagrywam płytę DVD

13:30:09: Nagrywam ścieżkę 1 o długości: 3 261 MB

13:30:09: Zapisywanie płyty niezakończone.

13:30:14: Przeciętna szybkość zapisu:17904 KB/s lub 12.9x.

13:30:14: Nagrywanie płyty DVD zakończone

13:30:14: Nagrywanie płyty DVD nieudane

szczegóły z ashampoo skopiowałem z nagrywarka-nie-nagrywa-dvd-t280186.html bo nie zapisałem swojego dziennika ale zmieniłem aby przeciętną szybkość zapisu bo dokładnie nie pamiętam jaka ona była.

Jakiej płyty ??

DVD-co dalej jest ?

Sam wybierasz prędkość ?

Co nagrywasz ?

Windows 7 posiada wbudowaną w system możliwość nagrywania DVD.

Niektóre programy posiadają tryb symulacji nagrywania.

nie mogę nagrać płyty dvd-r platinum. nagrywałem płytę albo w ashampoo ( skopiowałem szczegóły ashampoo) , albo w nero, nie wybierałem sam prędkości. nagrywałem filmy w formacie avi. programy były ustawione na tryb nagrywania, nie symulacji. użyłem wbudowanego w windows narzędzia do nagrywania płyt i udało się nagrać płytę. ustawiłem ręcznie prędkość nagrywania na 16x bo program domyślnie ma 18x, a płyta ma niby maksymalnie 16x.

Jeśli dobrze zrozumiałem windowsowskie narzędzie do nagrywania płyt, nagrywa płyty prawidłowo ?.

Więc problem leży nie w nagrywarce lecz w tych programach.

A masz zainstalowane jakieś program do emulowania napędów wirtualnych (np. alkohol) ?

Bo to może się gryźć z programami do nagrywania.

Ps.: Czy te programy: (ashampoo burning studio 3, nero) to są jakieś nowsze wersje, które wyszły na Windows 7 ?

możliwe, że wine ponosi nagrywarka - uszkodzona

Pozdrawiam

tak, windowsowskie narzędzie do nagrywania działa prawidłowo. mam zainstalowany alcohol 120% wersja 1.9.8 build 7612 (Windows 2000/XP/Vista/70. ashampoo burning studio 9.2 (Windows 2000/XP/Vista/7), Nero 9.4.12.3 Free (Windows XP/Vista).

Sporo tego i może któryś gryzie się z innymi.

Na próbę na początek odinstalowałbym alkohol > ponowne uruchomienie > symulacja nagrywania

Czytałeś, szukałeś coś o symulacji !!

http://www.pcworld.pl/artykuly/9082/Wyp … glowa.html

symulacja nagrywania w ashampoo po odinstalowaniu alcohol 120%i ponownym uruchomieniu systemu:

14:18:59: Przygotowuję

14:18:59: Analiza ścieżek

14:18:59: Analiza ścieżek zakończona sukcesem

14:18:59: Przygotowywanie zakończone sukcesem

14:19:03: Symulacja z prędkością 16x w trybie track at once. Nagrywanie płyty DVD nie zostanie ukończone.

14:19:03: Pre-buforowanie danych…

14:19:06: Pre-buforowanie danych zakończone.

14:19:06: Nagrywam płytę DVD

14:19:06: Nagrywam ścieżkę 1 o długości: 4 200 MB

14:25:18: Zapisywanie płyty niezakończone.

14:25:18: Przeciętna szybkość zapisu: 238720 KB/s lub 172x.

14:25:18: Nagrywanie płyty DVD zakończone

14:25:18: Nagrywanie płyty DVD nieudane

próbowałem nagrać filmy w avi na płytę dvd-r platinum

To teraz odinstaluj nero i spróbuj jeszcze raz.

172x!!

Przeciętna szybkość, czyli czasami musi być jeszcze wyższa !!

Jeśli z taką samą prędkością program próbuje nagrywać płyty, to nic dziwnego że nic z tego nie wychodzi.

Czy w ręcznym wyborze szybkości nagrywania też masz tak wielkie szybkości do wyboru ?

nero odinstalowałem 2 dni temu. nagrywania miało być przeprowadzone z prędkością 16x( wyższych prędkości do wyboru chyba nie mam); w pierwszym poście dodałem też opis z ashampoo z nagrywania płyty i tam prędkość wynosiła 12.9x.

Czy próbujesz nagrywać jeden plik o wielkości powyżej 2 GB ?

Nie wszystkie programy, a być może i nagrywarki to potrafią.

Próbowałeś nagrywać płytę z pliku .iso przygotowanego wcześniej z plików do nagrania ?

największy plik ma 1.36 GB. nie próbowałem nagrywać płyty z pliku .iso przygotowanego wcześniej do nagrania.

To spróbuj, bo jest to zalecany sposób nagrywania jeśli występują kłopoty.

Niektóre programy do nagrywania robią .iso przed nagrywaniem.

Na 90% windowsowskie narzędzie do nagrywania też robi plik .iso.

We właściwościach napędu powinno być: lokalizacja miejsca na pliki tymczasowe lub coś w tym stylu, to właśnie tam jest tworzony ten plik który jest automatycznie usuwany po skończeniu nagrywania.

A dysk nie wymaga defragmentowania ?

http://support.microsoft.com/search/def … 045&res=20

teraz to nawet nie mogę nagrać płyty cd za pomocą ashampoo. prędkość nagrywania 72x. program prawdopodobnie nie ma czego nagrać na płytę dlatego tak wychodzi bo podczas nagrywania otworzyłem folder plików tymczasowych ashampoo i nic tam nie było. prawdopododnie tak samo jest z dvd. najbardziej zastanawiające jest to że podczas nagrywania dvd dioda od aktywności dysku twardego święci się cały czas jakby dysk pracował ale nagrywarka w tym czasie nie pracuje. dopiero po komunikacie Nagrywanie płyty DVD nieudane nagrywarka zaczyna pracować i w tym czasie ashampoo i nagrywarka nie reagują. narzędzie windowsowskie nie tworzy .iso tylko kopiuje w moim wypadku film do katalogu tymczasowego nagrywarki. po zakończeniu nagrywania plik zostaje usunięty. najłatwiejszym rozwiązaniem będzie zrobić reinstalacje systemu. jeśli wtedy będą jakieś problemy z nagrywaniem płyt to będzie znaczyło że nagrywarka jest zepsuta.

W programie musi być włączona odpowiednia opcja, to dopiero wtedy będzie tworzony plik .iso .

Z kolei przy zaznaczonej opcji “nagrywanie w locie” lub coś w tym stylu na pewno nie jest tworzony plik .iso (obraz płyty).

Po za tym często pliki tymczasowe są ukryte i być może dlatego ich nie widziałeś.

W tym czasie prawdopodobnie jest tworzony obraz płyty.

Jesteś pewny, że to był film ?

Była miniaturka ?

Mógł być to plik .iso o nazwie podobnej do nazwy filmu, a rozszerzenie miał ukryte.

Pisze plik .iso , bo według mnie jest to standard, ale prawidłowo powinno być: obraz płyty.

Często różne programy do nagrywania robią obrazy płyty w innych formatach niż .iso

Re-instalacja, to jest zawsze ostateczność.

Jeśli narzędzie windowsowskie nagrywa dobrze płyty, to problem jest z nagrywarką ?

Odinstaluj wszystkie programy do nagrywania i zainstaluj ImgBurn z Vortalu.

Może on ci więcej pokaże w logach co jest nie tak.

Ps.: A w ogóle te programy kiedyś dobrze nagrywały płyty i nagle przestały nagrywać ?

Ps2.: Sprawdź taśmy do napędu.

po długim przerwie muszę znowu poruszyć ten temat. nie odpowiadałem gdyż program imgburn odpowiadał mi. ostatnio zrobiłem jednak reinstalacje systemu, myślałem że ashampoo i nero będą poprawnie nagrywać płyty po reinstalacji, jednak się pomyliłem. wciąż jest to samo, oto dziennik nagrywania płyty w ashampoo:

01:03:47: Przygotowuję

01:03:48: Analiza ścieżek

01:03:48: Analiza ścieżek zakończona sukcesem

01:03:48: Przygotowywanie zakończone sukcesem

01:03:49: Nagrywam z prędkością 4x w trybie track at once. Nagrywanie płyty CD nie zostanie ukończone.

01:03:50: Pre-buforowanie danych…

01:03:51: Pre-buforowanie danych zakończone.

01:03:51: Nagrywam płytę CD

01:03:51: Nagrywam ścieżkę 1 o długości: 85 MB

01:04:13: Zapisywanie płyty niezakończone.

01:04:13: Przeciętna szybkość zapisu: 13440 KB/s lub 76.4x.

01:04:13: Nagrywanie płyty CD zakończone

01:04:13: Nagrywanie płyty CD nieudane

zmarnowałem pięć płyty verbatim. narzędzie do nagrywania płyty w windowsie bez problemu nagrało płytę.

programy te nagrywały dobrze płyty; może problem polega na tym że miałem włączone ahci, później wyłączyłem ahci i też były problemy a nagrywaniem.

taśm od napędu nie sprawdzałem bo windows nagrywa płyty bez problemu