Nie mogę nagrać płyty DVD9


(przemeks91) #1

Mam problem z nagraniem płyty DVD9. Gdy nagrywam Nero 6 to w połowie wyskakuje mi błąd. Natomiast próbowałem nagrać DVDFabem 7 ale niestety też nic. Jaki program jest najlepszy do nagrywania tego typu płyt?? DVDFab umożliwia nagranie płyty DVD9 na DVD5. Niestety zmienia się procentowa jakość płyty. Czy wpływa to na jakość obrazu oraz dźwięku filmu??


(Cedar) #2

CDBurnerXP i wiele innych z tej strony:

http://www.dobreprogramy.pl/Nagrywanie- ... ws,32.html

PS. Nero 6 to staroć, który ma prawo nie obsługiwać wielu nowych nagrywarek.


(przemeks91) #3

Szukam najlepszego, ponieważ kolejny raz nie chcę wydawać pieniędzy na płytę DVD9. Znalazłem taki program: Ashampoo Burning Studio 2010. Czy będzie dobry??


(dark__jedi) #4

Domyślam się, że chcesz nagrać film na tej płycie.

Możesz użyć np.DVDShrink. Tam możesz wyciąć zbędne menu i ogólnie zostawić tylko sam czysty film z jedną ścieżką dźwiękową, żeby kompresja była jak najmniejsza - bo kompresja materiału musi się pojawić, bo nawet sam film zajmuje więcej niż DVD5.


(wosmar) #5

Może problem tkwi w płytach? Używam nero 7 i nigdy nie miałem problemów.


(Cedar) #6

To też możliwe, jednak nie porównuj Nero 6 z Nero 7 - wczesna "szóstka" miał problemy z działaniem nawet na XP i trzeba było ściągać jakieś uaktualnienie (nie pamiętam szczegółów, to bardzo dawno było)


(przemeks91) #7

Posiadam płytę Verbatim. Czy może to być wina napędu?? Mam nagrywarkę Philips 1660P1


(Adam Bialek) #8

Prawdopodobnie napęd uszkodzony. Przy nagrywaniu w połowie procesu błąd - problem przy przejściu z warstwy na warstwę. Przy tworzeniu obrazu też błąd. Obstawiam uszkodzenie.


(przemeks91) #9

Jak nagrywałem ten sam film tylko wersja DVD5 to wszystko było dobrze. Czy to uszkodzenie objawia się tylko przy płytach DVD9?


(Gryf00n) #10

ja nagrywam dvd9 w Nero ver 6.XXX.XX bez żadnych problemów nawet na płytach typu ,

nagrywarki które teraz używam to Asus, Pioneer i LG

spróbuj nagrać z minimalną prędkością tzn x4,

kiedyś miałem podobne problemy używając NEC-a oraz Lite-ON nawet na firmowych płytach wywalały błędy przy przejściu z warstwy na warstwę

nawet upgrade firmwaru nie pomogło, więc zmieniłem na inne modele :slight_smile:


(przemeks91) #11

Mam w domu jeszcze laptop Toshiba Satellite L40-14B. Czy ten laptop może nagrywać płyty DVD9?? Oto link do produktu: http://ce.computers.toshiba-europe.com/ ... _ID=144467 . Na czym polega zmiana jakości przy zamianie DVD9 na DVD5 w DVDFabie??


(Monczkin) #12

przemeks91 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978


(przemeks91) #13

Dzięki za pomoc, nagrałem płytę na laptopie. Mam jeszcze jedno pytanie zwiazane z uszkodzona stacją dysków. Mianowicie jak wkładam płytę to po chwili szuflada otwiera się. Tak dzieje się około 4 razy. Dopiero za 5 razem napęd "załapie". Czy to jest jedna z objawów uszkodzenia??


(Adam Bialek) #14

Sprawny napęd tak się nie zachowuje.


(przemeks91) #15

Czy można to jakoś naprawić?


(Adam Bialek) #16

Sprawdź w serwisie albo kup nowy napęd.