Nie mogę nic pobierać przez Internet Download Manager

Witam! Od dłuższego czasu do pobierania używam Internet Download Managera (aktualnie wersja 6.05 Build 11 PL)

Ostatnio przy próbie pobrania pliku wyskoczył komunikat taki jak na screenie i nie wiem czemu nie mogę pobrać ,zawsze wyskakuje ten komunikat , tylko troszkę inny zmienia się ostatnia linijka na screenie np. jak próbuję pobrać coś z instalki.pl to pisze Nie moge odnaleźć serwera instalki.pl

Gdy pobieram przez przeglądarkę(FF) wszystko dobrze idzie. Instalowałem i usuwałem IDM kilka razy ale nic nie pomogło ;(

Z góry dzięki za pomoc

4gkwew.png

Jaki używasz system i czy optymalizowałeś system wyłączając niepotrzebne usługi? Jeżeli masz Vistę lub Windows 7 sprawdź czy masz uruchomioną tą usługę co na screene jeśli nie to włącz i restart. Powinno być dobrze. Swego czasu miałem wyłączoną ta usługę i mogłem zapomnieć o pobieraniu plików za pomocą IDM

System Windows 7 Home Premium 32 -bitowy ( zmodyfikowany pobrany stąd http://forum.windowsmx.pl/windows-7max-t8927.html)

Nie wyłączałem żadnych usług. Usługa na screenie jest uruchomiona ,nic nie musiałem zmieniać .

A czy może to powodować firewall ??

Może powodować .A jaki masz firewall? Jak i to że masz modyfikowany system. Jest on zoptymalizowany żeby jak najlepiej chodził czyli ma powyłączane niepotrzebne usługi ,pousuwane niektóre komponenty systemu.

Mam pakiet Kaspersky Internet Security 2011 . IDM używałem już długo i do tej pory spisywał się świetnie.

Przedtem IDM działało Ci na tym modyfikowanym systemie?

Tak ,tylko używałem Comodo Internet Security ale nie wiem czy to na pewno przez firewall Kasperskiego.

Przed reinstalką windowsa wszystko chodziło ok tylko teraz się coś wali.

Potem srawdzę czy na xp będzie działać.

Co Ci szkodzi odinstalować na moment KIS i sprawdzić czy możesz pobrać pliki za pomocą IDM . Ja w podobny sposób metodą prób i błędów doszedłem do rozwiązania mojego problemu.

Ustawiłem w panelu Kontrola aplikacji Internet Download Manager jako zaufane bo był bardzo ograniczone i śmiga.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Najważniejsze że śmiga :smiley:

witam jestem zielony gdzie ten panel kontroli możesz podać

witam jestem zielony gdzie ten panel kontroli IDM możesz podać lub
s58-58@wp.pl
dzięki