Nie mogę nic pobrać ze strony dobreprogramy - chrome blokuje jako szkodliwe oprogramowanie

Cześć, jestem świeżo po instalacji systemu i jego aktualizacji. W momencie gdy próbuje pobrać cokolwiek ze strony dobreprogramy, jakikolwiek program używając google chrome, wyskakuje mi informacja, że strona jest zainfekowana

 

Treść w google chrome:

" Na następnej stronie znajdują się szkodliwe programy

 

Osoby dokonujące ataków na stronie dpcdn-s02.pl mogą podstępem próbować nakłonić Cię do zainstalowania programów obniżających jakość przeglądania internetu (np. zmieniających stronę główną lub powodujących pokazywanie dodatkowych reklam na stronach, na które wchodzisz)."

 

Problem występuje bez względu na to czy jestem zalogowany czy nie.

 

Czy to problem po stronie chrome, portalu czy u mnie bo już sam nie wiem…

 

 

Bo asystent pobierania DP instaluje masę syfu…

Problem po stronie portalu.

To nie wina asystenta pobierania tylko samego serwera. Albo ktoś zgłosił DP jako niebezpieczną stronę albo coś stało się z certyfikatami na niektórych serwerach bo sam parę razy otrzymałem “ostrzeżenie” a asystenta nigdy w życiu nie używałem.

Nie pobieram asystenta pobierania ze strony - podczas pobierania jako niezalogowany użytkownik, pobieram z linków bezpośrednich. Jako zalogowany nie ma asystenta.

Kolega sprawdził za pomocą firefoxa i u niego problem nie występuje.

O asystencie pobierania DP (i nie tylko) :

http://www.fixitpc.pl/topic/19809-portale-z-oprogramowaniem-instalatory-na-co-uwa%C5%BCa%C4%87/#entry130095

Jak trzeba tłumaczyć że to nie wina asystenta pobierania?? Sam autor mówi że z niego nie korzysta…

Google Chrome blokuje durnoty, bo to akcja Google - stop badware. A tak współpracują z niektórymi antywirusami, że np. z włączonym avastem nie da się pobierać nie tylko z portlu DP, ale i z innych stron, np ze strony odkurzacza. Uwzięli się na wersję portable.

Producenci oferują nie zawsze bezpieczne instalatory aplikacji, ale to trzeba sprawdzać na virus total online. Na DP są programy ze strony producentów, nigdy nie modyfikowane.

 

A blokować Google Chrome!

Firefox przecież zerwał umowę z Google. Obsługuje wyszukiwarkę z usługami, ale widać, że dwulicowa polityka Google nie obowiązuje… w FF

MacGregor et consortes

Strona została zaliczona do “rozsiewających” szkodliwe oprogramowanie i słusznie . Radzę nie broń sprawy której w nijaki sposób bronić się nie da zakładając , że ma się jakiś spójny system wartości. Ze inni tak robią ? Byli tacy co się tłumaczyli , że oni tylko " wykonywali rozkazy" (choć “kaliber” spraw jest nieporównywalny) .

Tu “chodzi” o pieniądze (reklama) .

 

"Myślisz że forsa Ci załatwi 

A przyglądając się co DP rozsiewa https://www.virustotal.com/pl/url/cf1032f05f7999f3b6c030f6a8ffec9adda6463c29d3491a57245ee7e2a8852a/analysis/

 

Wiem wiem, antywirusy kłamią itd. Wiele też znanych antywirusów lubi agenta. Nawet uśmiechają się na zielono przy skanowaniu keyloggerów. 5 lat jestem zarejestrowany, a 8 lat korzystam i pobieram z DP. Nie zamierzam zaprzestać z korzystania.

 

Nawet szkodnik sponsorowany ma swoja stronę producenta i instalator nie jest inny, jak wyłącznie źródłowy. Agent pobierania jest tylko nośnikiem, a jego sławny gdyn w rejestrze, to ten sam, co w ciasteczku strony - Nazwa Gdyn, Domena .hit.gemius.pl.

Ja nikogo i niczego nie bronie. Po prostu chce żeby nikt nie wmawiał osobą które nie mają o tym zielonego pojęcia że to wina tylko tego programu. Wszyscy dobrze wiemy że teraz nie ma chyba żadnego instalatora który nie instaluje PUP a że ludzie są tak głupi i nie czytają tego co zatwierdzają podczas instalacji to już ich sprawa nie wydawcy. Wszystko jest wyraźnie napisane o tym co chce się zainstalować albo że zainstalują się dodatkowe programy. Wystarczy mieć oczy i troszkę poczytać zanim klikniemy bezmyślnie dalej.

 

Nie rozumiem narzekania na asystenta. Przecież za coś muszą utrzymać stronę a winą złej opinii portalu jak i programu jest tylko i wyłącznie głupota. Nic więcej.

 

Jeśli komuś przeszkadza taka polityka to co wy na to żeby wprowadzić abonament na pobieranie programów? :wink:

MacGregor

Co za logika ? Rozumiem , że grunt to dobre samopoczucie , ale argumentacji nie podzielam !

“… a że ludzie są tak głupi …” ?

 

"Czy Pani się opierała ?

Tak Wysoki Sądzie !

Opierałam się o drzewo ! "

(Sąd “opierać się” : w znaczeniu stawiać czynny opór)

 

Nie za wcześnie ? :

 

"Niechaj, kogo wiek zamroczy,

To jest tylko moja opinia. Przykładów na potwierdzenie mojego argumentu jest multum na forum i portalu. Każdy ma prawo uważać inaczej, niemniej bezmyślne klikanie dalej podczas instalacji jakiegokolwiek programu a później narzekanie że zainstalowały się jakieś PUP o czym świadczy? Na pewno nie o racjonalnym myśleniu danej osoby.

MacGregor

Kłusownik zastawił w lesie pułapkę . Szedłeś i uszkodziło Ci nogę . Pytanie : Kto tu jest winowajcą , a kto pokrzywdzonym ? Odnoszę wrażenie graniczące z pewnością , że masz kłopot rozpoznania who is who w tej “materii” i podejrzewam iż hołdujesz zasadzie , że “punkt widzenia zależy od punktu siedzenia” . Można i tak , ale to nie moja “bajka” . Wedle Twojej logiki w tym przypadku  to Ty jesteś … “głupcem” . “Idem per idem .”

Zacieranie ostrości między sprawcą a ofiarą w stosunkach społecznych i w życiu prywatnym to bardzo niebezpieczna ścieżka dla stosunków międzyludzkich , a na której jednostka można się tylko “zgubić” .