Nie mogę nic zapisywać na dysku c:/

(Maksb100) #1

Po dzisiejszej defragmentacji dysku nie mogę już nic zapisać na dysku c:/.
Zachowuję się on jakby był tylko do odczytu ,Ale jak utworzyłem nowy profil użytkownika to już mogłem zapisywać.
Ktoś pomożę? Na starym profilu mam bardzo ważne dane i dokumenty!Przechwytywanie

(panicagaming) #2

A czy kopia zapasowa to przed defragmentacją zrobiona była lub masz jakiś w miarę aktualny punkt przywracania?

(marcin20000) #3

ale możesz zgrać?
dysk hdd, nie ssd mniemam?
jeżeli nie możesz wejść/pliki zniknęły, to grzecznie wylączasz komputer i dalsze parce prowadzimy z live CD-> tworzenie pliku stronicowania i inne zabawy na dysku C mogą nadpisać i nic nie odzyskasz już.

(Maksb100) #4

Nie bylo zadnej kopii zapasowej przed defragmentacja, przywracanie systemu mialem wylaczone.
Nie mam drugiego komputera aby zgrac dane ani zrobic live CD.

(marcin20000) #5

Czyli pzrede wszystkim NIE korzystaj z tego komputera, więcej korzystasz-> mniej odzyskasz.
W takimwypadku musisz poprosić kogoś o zrobienie live CD na usb, odpalisz z usb komputer, wgrasz jakieś narzędzie do odzyskiwania i będziesz kopiował (weź duży klucz do tego! najlepiej 64 GB). Zdobieie takiego klucza to nie filozofia. Ewentualnie kup na allegro jakieś dysk HDD za 40 zł z leżaków magazynowych, wgraj na niego Twojego windowsa (masz kopie nośnika instalacyjnego…?) i odzyskuj na ten dysk. Zostaje Ci na koniec serwis i płacenie, jeżeli nie chcesz sam, ale są to spore koszty z odzyskiwaniem. Jak bratu robiłem, to 2 programami, dla bezpieczeństwa, że wszystko co się dało, zajęło to prawie 3 dni :wink: W serwisie nie będzie to więc 50 zł, raczej o jedno zero więcej na końcu :wink: