Nie mogę niczego zainstalować

Witam
Tak jak w temacie, nie mogę niczego zainstalować na komputerze (Windows XP SP3).
Instalatory zacinają się na amen i mogę czekać nawet pół dnia i za cholery nie chcą ruszyć dalej :frowning:
Nie które zacinają się na samym początku inne zaś w połowie lub na samym końcu.
Próbowałem instalować przez “Tryb Awaryjny” co okazało się sukcesem - lecz program zainstalowany wcale się nie chce uruchomić w trybie normalnym.
Klikam w niego 2x LPM pojawia się na moment klepsydra i finito, nic dalej się nie dzieję :confused:
Przeszukałem chyba cały internet i nic na ten temat nie mogłem znaleźć.
Najgorsze że nie mogę zainstalować żadnego Antywirusa by zapuścić skan czy coś czasami nie siedzi :confused:
Pomóżcie proszę bo ja już nie mam pomysłów jak temu zaradzić.
**Pozdrawiam.

P.S**
Jeśli nie ma na to rady to czy jest możliwość Formatowania Win XP płytą z Win Vista ?
Pytam ponieważ nie posiadam oryginalnej płyty z Win XP a nie chcę sobie piratów wgrywać.
Mam za to Vistę na oryginale tylko nie mam pojęcia jak mogę zrobić format nią i czy w ogóle jest taka możliwość.
Jeśli nie to jak usunąć XP z kompa a Zainstalować Viste ? Czy może Vista zaktualizuje XPka ?

Pobierasz obraz płyty Kaspersky Rescue Disk

http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-Rescue-Disk,Program,Windows,12771.html

wypalasz na CD i startujesz PCta z takiej płyty. Skanujesz, czekasz 3 godziny i sukces albo dalej klapa.

Sprawa instalacji Visty na komputerze z Windows XP wygląda następująco:

 

Można to zrobić na 3 sposoby:

 

Sposób 1: aktualizacja z Windows XP do Vista z zachowaniem swoich programów, ustawień, plików itp.

 

Aby to wykonać, musisz spełnić pewne warunki. Windows XP występuje w kilku wersjach, najpopularniejsze to: Windows XP Home Edition, oraz Windows XP profesional. Vista również ma kilka różnych wersji. Aby wykonać taką aktualizację, wersje systemu nie muszą się co prawda zgadzać, ale wersja Visty musi być równa lub bogatsza od wersji XP. Ponadto oba systemy muszą mieć tą samą wersję językową i tą samą architekturę. Aby wykonać taką aktualizację, musisz włożyć płytę z Vistą w trakcie pracy systemu Windows XP. Wtedy zaoferowana zostanie CI taka opcja. Odradzam Ci to, ponieważ twój WIndows XP nie jest sprawny i instalacja może się “zaciąć” co może sprawić Ci problemy. A nawet jeśli instalacja przejdzie to probjem może “przejść” do nowego systemu.

 

Sposób 2: Czysta instalacja

 

Takie uaktualnienie powodje postawienie nowego systemu “na czyto” i wyrzucenie XPeka. Jeśli w trakcie uaktualnienia sformatujesz dysk, to utracisz wszystkie pliki. Jeśli wykonasz uaktualnienie bez formata, twoje dane wylądują w katalogu Windows.old na dysku C:. Takie uaktualnienie możesz zrobić bez względu na to jaka jest wersja XPka i Visty. Jeśli chcesz zrobić formata, to musisz zabootować z płytki, nie wkładać jej podczas pracy WIndows XP.

 

Sposób 3: DualBoot

 

Jest to instalacja w której instalujesz Vistę z zachowaniem systemu Windows XP i swoich danych. Podczas uruchamiania komputera możesz sobie wybrać który chcesz system uruchomić. Taka instalacja wymaga dysku podzielonego na partycje. Musisz mieć partycję dysku na której nie ma jeszcze żadnego systemu aby zainstalować na niej Vistę, jeśli takiej partycji nie masz, da się ją stworzyć pożyczając trochę wolnego miejsca z partycji C: ale do tego musisz użyć odpowiedniego programu np. Easeus Partition Master.

Problem naprawiony zrobiłem format i zainstalowałem VISTĘ
Jednakże teraz mam problem przy niektórych programach np : Adobe Flash Player i inne jakieś instalacje systemowe - tak jakby komputer blokował to. Klikam 2x LPM zaświeci się to kółeczko i znika i nic się nie dzieję :confused: Coś jakby blokowało.

Temat Można Zamknąć.
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam