Nie mogę odblokować drugiego wyświetlacza w Catalyst

Witam, :wink:

Mam problem z Catalyst’em, chcę podłączyć telewizor poprzez S-VIDEO, by oglądać filmy na nim… Niestety nie mogę odblokować drugiego ‘okienka’ [zaznaczone na czerwono, zdjęcie poniżej]. Przy próbie odblokowania drugiego wyświetlacza [te dwa ‘monitory’ obok, jeden ‘sprawny’ - granatowy a drugi taki szarawy :P] nic się nie dzieje…

Wymuszenie wykrycia telewizora pewnie by pomogło, niestety nie mogę go przeciągnąć na to szare pole. :x

aed93118afc24401m.jpg

Nie wiem jak to ładniej objaśnić, wybaczcie.

Może ktoś wie, co na to poradzić?

Hej,

Może to dość trywialne pytanie, ale czy na początku podłączasz kabelkiem urządzenia (telewizor musi być przynajmniej na czuwaniu, nie może być wyłączony) i dopiero próbujesz odblokować drugi ekran?? Bo tak właśnie powinno się robić. :slight_smile:

A kabel S-Video sprawny??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kabel sprawny, sprawdzałem dwa różne.

Podłączam -> włączam telewizor -> włączam komputer. Próbowałem również podłączyć telewizor na włączony komputer…

Dodam, że użyłem czegoś na wzór http://www.allegro.pl/item696745134_s_v … gital.html

Hej,

Przy takim podłączaniu powinno działać bez problemu. Pamiętaj tylko, by przełączyć telewizor na odpowiedni tryb - jeśli podłączasz za pomocą kabla S-Video -> RCA to telewizor winien być ustawiony w trybie AV.

Widzę też, że dodałeś i linka do rodzaju kabla, którego używasz. Kojarzy mi się sytuacja z jednym z GeForce’ów i kartą zintegrowaną - gdy próbowałem podłączyć komputer stacjonarny (właśnie z GeForce’m 4 MX) oraz laptopa (z grafiką zintegrowaną Intela) do telewizora za pomocą takiego właśnie kabla, wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem. Dopiero podłączenie przez EuroScart umożliwiło uruchomienie i znalezienie dodatkowego ekranu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ten kabel mam jeszcze z radeona 9550, ale spróbuje wykombinować kabel ze Scart’em.