Nie mogę odblokować drugiego wyświetlacza w Catalyst


(Marjaan) #1

Witam, :wink:

Mam problem z Catalyst'em, chcę podłączyć telewizor poprzez S-VIDEO, by oglądać filmy na nim... Niestety nie mogę odblokować drugiego 'okienka' [zaznaczone na czerwono, zdjęcie poniżej]. Przy próbie odblokowania drugiego wyświetlacza [te dwa 'monitory' obok, jeden 'sprawny' - granatowy a drugi taki szarawy :P] nic się nie dzieje...

Wymuszenie wykrycia telewizora pewnie by pomogło, niestety nie mogę go przeciągnąć na to szare pole. :x

aed93118afc24401m.jpg

Nie wiem jak to ładniej objaśnić, wybaczcie.

Może ktoś wie, co na to poradzić?


(Dimatheus) #2

Hej,

Może to dość trywialne pytanie, ale czy na początku podłączasz kabelkiem urządzenia (telewizor musi być przynajmniej na czuwaniu, nie może być wyłączony) i dopiero próbujesz odblokować drugi ekran?? Bo tak właśnie powinno się robić. :slight_smile:

A kabel S-Video sprawny??

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marjaan) #3

Kabel sprawny, sprawdzałem dwa różne.

Podłączam -> włączam telewizor -> włączam komputer. Próbowałem również podłączyć telewizor na włączony komputer...

Dodam, że użyłem czegoś na wzór http://www.allegro.pl/item696745134_s_v ... gital.html


(Dimatheus) #4

Hej,

Przy takim podłączaniu powinno działać bez problemu. Pamiętaj tylko, by przełączyć telewizor na odpowiedni tryb - jeśli podłączasz za pomocą kabla S-Video -> RCA to telewizor winien być ustawiony w trybie AV.

Widzę też, że dodałeś i linka do rodzaju kabla, którego używasz. Kojarzy mi się sytuacja z jednym z GeForce'ów i kartą zintegrowaną - gdy próbowałem podłączyć komputer stacjonarny (właśnie z GeForce'm 4 MX) oraz laptopa (z grafiką zintegrowaną Intela) do telewizora za pomocą takiego właśnie kabla, wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem. Dopiero podłączenie przez EuroScart umożliwiło uruchomienie i znalezienie dodatkowego ekranu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marjaan) #5

Ten kabel mam jeszcze z radeona 9550, ale spróbuje wykombinować kabel ze Scart'em.