Nie mogę odczytać karty SD!

Siemka, mam taki problem gdy wkładam kartę do czytnika a potem ten czytnik wkładam w port USB wyświetla mi się komunikat gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5866 . Gdy nacisnę “Formatuj Dysk” i klikam szybkie formatowanie/normalne formatowanie wyskakuje komunikat gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5867 a następnie gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5868 . Co mam zrobić by odtworzyć tą kartę wcześniej normalnie działała dodam, że sprawdzałem na trybie zablokowany/odblokowanym. Dodaje temat do działu Windows 7 gdyż uważam, że jest to usterka Systemu. Jeszcze dodam, że nie muszę odzyskiwać tych danych co były na karcie. Pozdro.

Screen’y umieść tu http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/posting.php?mode=image&submode=upload&album_id=20

Hej,

A jak sytuacja wygląda z innymi kartami SD? Normalnie są wykrywane czy nie?

Pozdrawiam,

DImatheus

inne karty są normalnie wykrywane.

Prawdopodobnie karta padła i nic z nią już więcej nie zrobisz. Choć jak bardzo chcesz możesz ją sprawdzić w innym czytniku.

Hej,

A próbowałeś kartę potraktować programemHP USB Disk Storage Format Tool?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety program nic nie daje :frowning:

Hej,

Czyli niestety karta nie nadaje się do niczego innego, jak do kosza. Ewentualnie możesz spróbować sformatować ją - programem, który podałem - na innym komputerze. Ale jeśli i to się nie uda, to niestety niewiele już się z kartą da zrobić.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam 2 czytniki 1 nawet jej nie pokazuje a 2 pokazuje te komunikaty lecz w tym 2 co pokazuje komunikaty taki plastik się odłamał i czy to może być przyczyną??

Raczej nie, skoro w innym czytniku karta również jest niewidoczna.

Hej,

Pytanie czy plastik urwał się z czytnika kart czy też z samej karty. Jeśli pierwsze - nie ma znaczenia. Jeśli drugie - może mieć znaczenie wręcz ogromne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Plastik odłamał się przy czytniku tzn. jak są takie druciki co stykają się z kartą to pod nimi właśnie.

hej, nie masz z boku czytnika takiej ‘przesówki’? jeśli tak to przesuń ją w drugą stronę i spróbuj ponownie.

Hej,

Skoro tak, to co najwyżej czytnik kart może nie czytać wszystkich kart pamięci i tyle - nie powinno to mieć związku z błędnym działaniem wspomnianej karty. Wniosek więc jest jeden - karta uszkodzona i nadaje się co najwyżej do śmieci bądź jako zakładka do książki. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus