Nie moge odczytać zawartości pendrive TDK transit 16GB

Mam taki pendrive: http://sklep.benchmark.pl/product/12871 … _16GB.html . Na początku pendrive działał normalnie ale od jakiegoś po włożeniu do usb, system wykrywa dysk wymienny ale nie widzi zawartości. W Total Commander jest podobnie, na liście jest napęd ale jak chce odtworzyć pokazuje błąd ze brak napędu. Po włożeniu pendrive do usb zapala sie dioda na chwile potem gasnie. Po kilkunastu próbach wkładania i wykładania do usb wczyta sie zawartość ale nie odczytują sie pliki. Nie moge skopiować na dysk ale na pendrive czasem idzie. Usuwałem sterowniki w menedżer urządzeń dla tego pendrive, to zainstalował ponownie ale to nie pomogło. Co mam zrobić dalej?

wymienic pendriva.jest uszkodzony. :-x :-x :-x :-x

snajp - próbowałeś usunąć partycję na pendrive i założyć ją od nowa ? Względnie poszukaj i użyj na nim narzędzia o nazwie HP USB Disk Storage Format Tool.

Ja też miałem niedawno uszkodzonego SanDiska 2GB ale miał ok. 3 lata,więc miał prawo się zestarzeć.

Można spróbować jakimś programem do odzyskiwania danych skopiować ważne pliki a później sformatować.

sprawdzałem na mandrivie (linux) . Tam wyświetlało mi pliki ale sporej części głownie zdjęcia nie mogłem odczytać . Wróciłem na windows , ściągłem ten program HP USB Disk storage . Kiedy uruchomiłem wykrył pendrive ale jak chciałem sformatować wyskoczył błąd : There is no media in specific drive

Dlatego wspomniałem o tym by wcześniej usunąć i ponownie założyć partycję na tym flash dysku (oczywiście dane przy okazji zostaną utracone), ale za to będziesz miał pewność czy pendrive jest uszkodzony czy tylko się system plików posypał.

tylko jakiego programu użyć, bo mi nie wykrywają pendrive?

Menadżera dysku (nieważne czy z linuksa czy z windows).

to nie zadziała, próbowałem już bardziej zaawansowanych programów jak test disk,bootice, victoria, HP USB Disk Storage Format Tool2, HDD LLF Low Level Format Tool . Albo nie wykrywa pendriva albo jak wykryje to nic nie może zrobić. Ponoć jeszcze można cos pokombinować z PID i VID ale nie wiem czy to cos da , jak nawet format nie idzie

VID&PID: Vid_0718&Pid_062a

Speed: high speed


Total Space: 0.00 MB

Free Space: 0.00 MB

VendorID: TDKMedia

ProductID: Trans-It Drive

Product Revision: PMAP

Nic nie da - przy założeniu że stan który wkleiłeś jest typowy dla sytuacji w której pendrive wczytuje się, ale bez zawartości. W takim układzie - rzeczywiście możesz pendrive wywalić do kosza (chyba … że jest na gwarancji - wtedy masz szansę na wymianę).