Nie mogę odinstalować sterowników do myszki

Witam serdecznie, potrzebuję szybko odpowiedzi, więc postaram się bardzo dokładnie opisać mój problem.

Kupiłem sobie myszkę bezprzewodową optyczną firmy Tracer. Przed podłączeniem wgrałem do niej sterowniki, ale myszka nie działała. Dopiero po ponownym wyciągnięciu/włożeniu odbiornika USB Windows Vista zaczął sam instalować sterowniki i dopiero myszka zaczęła działać. Myszka źle chodzi, kursor fiksuje, zawiesza się często. Sprawdzałem na czarnej podkładce (bo myszka jest czarna), ale nie pomaga. Dziwne, że sprawdzili ją w sklepie komputerowym (byłem przy tym) i u nich działa idealnie, mówią, że to może być przez to iż mam wgrane dwie wersje sterowników.

Nie mogę usunąć tych sterowników, w programy i funkcje (w xp jest to dodaj lub usuń programy) nie ma ich, w start i wszystkie programy też ich nie ma. Wszedłem poprzez Menedżer urządzeń i mam tam:

Mysz zgodna z HID

Mysz zgodna z PS/2

Odinstalowałem Mysz zgodna z HID, ale w trayu widzę dalej to: mlmysz.jpg, nie było tego zanim nie wgrałem sterowników myszy z plyty którą mi dali.

No więc odinstalowałem również Mysz zgodna z PS/2, ale po ponownym uruchomieniu komputera, Vista natychmiast (bez podłączenia do netu) zaczyna instalować stery Mysz zgodna z PS/2. W trayu ciągle są te dwie ikonki myszy i klawiatury od myszy.

Ogromnie proszę o pomoc, jak mam się pozbyć na dobre tych sterów. Jak bym się pozbył to bym dał, żeby Vista sama mi wgrała, ja bym nie wgrywał tych z płyty którą mi dali, albo bym znalazł w necie pod Viste dobre.

Zamieszczam zdjęcie myszki zrobione SE K550i: mldsc00080.jpg

Wystartuj menedżer urządzeń i sprzęt o identyfikatorze “Mysz zgodna z PS/2”, na zakładce sterownik ustaw na wyłączony.

Odinstaluj Mysz zgodna z HID ( również poprzez menedżer urządzeń). Przeczyść rejestr za pomocą CCleaner oraz CleanGP, zrestartuj komputer, zainstaluj ponownie sterownik do bezprzewodowej myszki.

Mysz zgodna z PS/2 nie da się wyłączyć: mlwylacz.jpg

Heh… mój błąd testowałem to na urządzeniu HID :smiley: . To w takim razie odinstaluj ją. Następnie odinstaluj mysz HID oraz sterownik do niej, przeczyść rejestr powyższymi programami, zrestartuj komputer, zainstaluj nowy sterownik najlepiej jakiś inny, nie z dołączonej płytki.

Nic mi nie da, że odinstaluje Mysz zgodna z PS/2. Po ponownym uruchomieniu zainstaluje się znowu. Może to przeczyszczenie by pomogło, ale nie ufam takim programom. Kiedyś używałem CCleaner i musiałem format robić :?. Nie ma jakiegoś innego wyjścia ??

Nie ma. A jak niby chcesz przeczyścić rejestr, ręcznie ? No chyba, że bardzo chcesz i będziesz wiedział co usunąć.

Kto nie ryzykuje ten nie jest szczęśliwym posiadaczem windowsa :smiley:

Jeżeli chodzi o program CleanGP to jest w 99% bezpieczny. Co do CCleaner też mam wątpliwości ale mimo to używam.

Niestety, przeczyszczenie rejestru nie pomogło :frowning: , odznaczyłem w msconfig uruchamianie tych sterów i już nie widzę tych dwóch ikonek w trayu, czyli, że sterownik jest nieaktywny, ale PS/2 dalej siedzi w systemie. Odinstalować mogę, gdyby tylko udało się zablokować tą instalację automatyczną po ponownym uruchomieniu komputera.