Nie mogę odpalić zadnego pliku .exe


(Sebixelo) #1

Witam. Ostatnio na moim komputerze z win 7 ultimate pojawił się problem ktory polega na tym ze nie moge odpalic niektorych plikow .exe typu mozilla, photoshop itp. Ale nie bylo tak ze wszystkimi aplikacjami. Poradzilem sie porad od microsoft jak to zrobic i robilem wszystko krok po kroku. Gdy juz zakonczylem, zrestartowalem komputer tak jak napisali, jednak że problem ten pogorszyl sie kolosalnie. Pliki rozszezenia .exe straciły swoje ikony, a po wlaczeniu komputera wyskakują powiadomienia o wyszukaniu rozszerzenia w sieci, oraz w komputerze.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2688326/can-t-open--exe-files-in-windows-7-or-windows-vista oto porada której się stosowałem.
Jezeli o czyms zapomniałem to proszę o napisanie potrzebnych informacji.
Proszę o pomoc.


(zer0byte08) #2

Też miałem taką sytuacje kilka lat temu na Windows 7 Ultimate, ale rozwiązanie z strony internetowej Microsoftu mi pomogło i nie było gorzej niż przed naprawą :slight_smile:

Może to Ci pomoże:

  1. Unable To Run Executable Files (.exe) on Windows
  2. Can’t open .EXE files in Windows 7 or Windows Vista (To twoje)

(Sebixelo) #3

Niestety nie moge nic odpalic, żadnego antywirusa do czyszczenia itp.


(zer0byte08) #4

Jak chodzi o programy antywirusowe to są mniej lub bardziej dokładne tzw. Bootable Antivirus, które możesz uruchamiać bez potrzeby systemu operacyjnego (w trakcie uruchamiania komputera).


(Sebixelo) #5

Wysyłam… zrobilem wszystko z linku i doslownie na koncu wyskoczylo takie powiadomienie


(zer0byte08) #6

Podany przez Ciebie link nie działa, spróbuj go ponowić.


(Sebixelo) #7


(Atis) #8

Plik Reg nie działa ponieważ brakuje nagłówka:
Windows Registry Editor Version 5.00

Jaki program domyślnie otwiera pliki .exe?


(zer0byte08) #9

Na to chwile znalazłem wątek z podobnym problemem do tego twojego, zerknij sobie.


(Sebixelo) #10

Moment. Zrestartowalem pc. Gdy juz mial sie pojawic napis zapraszamy zrobil sie black screen, a wiec jeszcze raz zresetowalem. Wlaczylo się przywracanie systemu, ponieważ system wykrył problem. Po 20 minutach czekania pc uruchomil sie normalnie, sprawdzilem pliki .exe. okazuje się ze dzialaja tak jak poprzednio, czyli punkcie wyjsciowym tematu “nie wszystkie pliki .exe się włączają”, a poza tym większość plików z tym rozszezeniem nie odzyskalo swoich ikon.


(Atis) #11

Na pulpicie i pasku to nie są pliki exe tylko LNK
Chyba, że sprawdzałeś bezpośrednio pliki exe w Program Files


(sensu) #12

(Sebixelo) #13

Sprawdzałem w program files i są z rozszerzeniem .exe jednak nie pokoi mnie fakt że ikony nadal nie są takie jak wcześniej. Gdy wyłączyłem pewną aplikacje z pełnego ekranu to przez dosłownie sekunde pliki odzyskały swoje ikonki. Druga sprawa to czemu aplikacja photoshop ktora wlasnie nie chce mi sie wlaczyc ma swoją ikone, a te które dzialaly poprawnie ich nie mają?


(zer0byte08) #14

Ewentualnie, jak chcesz to możesz przywrócić wszystkie skojarzenia plików i programów do tej konfiguracji z chwili zainstalowania Windowsa według tego.


(Atis) #15

Utwórz plik FIX.REG podany w linku poniżej. Post #2:
https://www.fixitpc.pl/topic/7158-blad-uruchamiania-z-ikon/#entry53854
Kliknij prawym na pliku FIX.REG i wybierz Scal.


(Sebixelo) #16

Dobra zrobilem wszystko co trzeba teraz tylko prosze poczekac az wroce z miasta i zdam raport czy wszystko zostalo naprawione


(Sebixelo) #17

tak to wyglada, a wkleilem wszystko tak jak trzeba


(JNJN) #18

A może Ty masz dysk uszkodzony - wklej tu cały smart dysku.


(krystian3w) #19

Czasem tak bywa że część się nie udaje zaimportować - np. nie używam fix regów dla rozszerzeń z hotfix.pl a forów Brinka (Vista Forums, Eight Forums, Seven Forums, Ten Forums).


(Sebixelo) #20

Jak mam to zrobic?