Nie moge odtwarzac filmow divix na vista

kupilem pare dni temu laptopa acer z windows vista, okazalo sie ze nie chce czytac zadnego pliku video jakiego mu zapodam, nastepuje zawis programu do odtwarzania filmow (SubEdit-Player), czy vista posiada blokade filmow jako piratow? odtwarzac moge tylko oryginalne plyty z filmami dvd

A__ , na forum używamy polskich znaków. Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało wywaleniem tematu do śmietnika.

jakie masz kodeki?

Może masz wgrane nieodpowiednie kodeki - tzn. nieprzeznaczone pod Vistę. Usuń stare kodeki (DivX, XviD, ffdshow lub całe paczki kodeków czy co tam instalowałeś), a na ich miejsce wgraj np,. TĄ PACZKĘ kodeków.

Możesz też zamiast tej paczki użyć kodeków dołączonych do instalatora Sub-Edit Player’a. Pozatym Sub-Edit Player aby działał z Vistą wymaga zainstalowania odpowiedniego patcha - wszystko to znajdziesz na stronie domowej programu Sub-Edit Player, a dokładnie w działach Download i Kodeki/Programy. Patch działa chyba tylko z najnowszą wersją Sub-Edit Player’a, także dostępna na stronie domowej programu.

Pozdrawiam.

zainstaluj te kodeki K-Lite Codec Pack Full,i program Media Player Classic PL to bedziesz mugl odtwarzac filmy DVD bez problemu,przynajmniiej na XP z tymi kodekami i tym programem do filmów dvd działa bez probemu.sprubuj moze bedzie dzialac

a niby skąd vista by wiedziała że oglądany właśnie film to pirat czy też film nagrany domową kamerką ?

podobnie jest z muzyką …

naczytaliście się głupot o DRM i teraz każdy sądzi że że jak coś nie tak z odtwarzaniem czegoś to zaraz DRM blokuje a to guzik prawda … by DRM działało plik musi być zabezpieczony DRM

wszystkie problemy z odtwarzaniem czegokolwiek pod vistą to zwyczajnie kłopoty ze sterami … lub też z softem firm zewnętrznych który albo nie jest przeznaczony dla visty albo nie dostatecznie przetestowany na kompach z vistą bądź jest w wersji beta …

Ja mam z oglądaniem video spokój, dlatego że mam zainstalowany darmowy Gom Player z wbudowanymi kodekami - oficialnie przystosowany do Vista, nie mam konfliktów kodeków w przypadku CodeckPacków. Polecam wszystkim.

Sam osobiście używam Satsuki Dekoder Pack.Jeszcze nie spotkałem filmu którego by nie można odtworzyć.