Nie mogę odtworzyć niektórych rozszerzeń xvid

Mam VLC, ffdshow i xvid codec i nie mogę odtworzyć rozszerzenia np. xvid-mors, lub xvid-mx. jakie kodeki powinnam ściągnąć/usunąć żeby poprawnie wszystko się odtwarzało?

Po pierwsze to że ktoś sobie napisze xvid nie znaczy absolutnie nic, widziałem po krótkim googlowaniu na chomiku pliki z takimi dopiskami mające najróżniejsze rozszerzenia o ich kodowaniu już nawet nie wspominając.

Po drugie rozszerzenie to jest to tylko i wyłącznie to co masz na samym końcu nazwy pliku po kropce (po ostatniej kropce jeśli w nazwie jest ich więcej), przykładowe rozszerzenia plików to .avi; .rmvb; .xvid; .mkv; .mp3; .rar; .exe (dwa ostatnie to oczywiście nie są rozszerzenia formatów multimedialnych).

Po trzecie samo rozszerzenie pliku też może nie mieć związku z faktycznym formatem czy kodowaniem pliku (zwykle jest zgodne z formatem kontenerowym pliku i zwykle poprawnie sugeruje typ zastosowanego kodowania ale bywa że nie).

Po czwarte na plik filmowy składa się format kontenerowy, kodowanie audio oraz kodowanie video a żeby poprawnie odtworzyć taki plik musisz mieć 3 kodeki: splitter/dekoder formatu kontenerowego, dekoder audio i dekoder video.

Po piąte i najważniejsze wspomniane dopiski w nazwach plików sugerują że nie są to legalne nagrania, po zapoznaniu się regulaminem tego forum powinno być oczywiste że nie pomagamy tu w takich przypadkach.

Poza tym (to będzie już po szóste) pirackie kopie filmów rozpowszechniane w sieci często są fałszywkami których nie da się odtworzyć, często na ekranie pojawia się napis aby pobrać jakiś rzekomo dedykowany kodek który okazuje się być wirusem.