Nie mogę otwierać dokumentów w Aplikacji Word Pad MFC

Mam mały problem nie bardzo wiem jak otwierać dokumenty w Aplikacji Word Pad MFC.

Może w skrócie dostaje ma maila załącznik i mam go otworzyć w tejże aplikacji, gdy zapisuje go na dysku i otwieram owszem otwiera się, ale niestety nie czytelny tylko w jakimś dziwnym nie bardzo czytelnym języku - krateczki, kreseczki, tekst … a nie to co ma zawierać.

Napiszcie mi co robię nie tak, a może brakuje mi jakiś sterowników ?

WordPad to narzędzie do otwierania plików *.rtf oraz *.txt (zazwyczaj) więc jeżeli otworzysz plik o innym formacie zapisu niż wcześniej podane np. *.doc i będziesz później ponownie zapisywał to musisz liczyć się z utratą formatowania.

Plik, który otwierasz jakie posiada rozszerzenie ??

Istnieje też opcja z nieprawidłową stroną kodową.

czyli z tego co zrozumiałam jak dostaje maila i jest “zapisz albo otwórz” to co robię otwieram a nie zapisuje ??? głupie to ale ten dokument miał *odt taką końcówkę :expressionless: nie wiem nie bardzo to rozumiem ale niech tak będzie

a co z tą stroną kodową ??? :?

Jeżeli mówisz, że ten plik miał rozszerzenie *.odt to kwestia strony kodowej jest tu nieistotna. Załączniki powinno się zapisywać, a dopiero później otwierać. Znam przypadki, że pliki otwierane bezpośrednio, wyświetlane były w wordzie w sposób nieprawidłowy.

odt - dokument openoffice writer

dokładnie tak zrobiłam zapisałam i jak otworzyłam to nie chciał się już otworzyć i tyle z tego wyszło :expressionless:

wiesz nic mi ta nazwa nie mówi :frowning:

Znasz darmowy pakiet biurowy OpenOffice.org, dokument tekstowy o którym mowa został utworzony w tym pakiecie, a konkretnie w edytorze OpenOfficeWriter. Ściągnij sobie i zainstaluj. Nic nie tracisz, jedynie troszkę miejsca na dysku ale warto.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … g+2.4.0+PL

dzięki za namiary na pewno skorzystam :lol:

wiesz co ja to chyba całą wieczność będę ściągała mam dopiero 18 %