Nie mogę otwierać plików z nieznanych zródeł

Witam :slight_smile:

 

Mam problem z uruchomieniem wszelkich programów z nieznanych źródeł, oraz wszelkich innych “nie bezpiecznych” opcji . Prosto rzecz biorąc nie mam uprawnień Administratora . Nie mogę założyć nowego konta w Control Panel , aby dać uprawnienia mojemu aktualnemu kontu . Jest napisane , Guest account . Proszę o pomoc  O:)  Szukałem podobnego tematu w wyszukiwarce Google , oraz innych forach , lecz użytkowników problemy polegały na czymś innym .

post-188559-0-22070000-1399152231_thumb.

post-188559-0-55288800-1399152238_thumb.

czachpolice

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Jesteś na koncie gościa, to konto ma super ograniczone uprawnienia. Przy instalacji systemu utworzyłeś konto administratora , lub zwykłego użytkownika ? Ustalałeś hasło na jakieś konto ?

Hmmm coś było , musiałem założyć konto microsoft , razem z e-mailem itd . Tak przy standardowej rejestracji w serwisach internetowych . Potem próbowałem zainstalować polski pakiet językowy . Pamiętam , że bawiąc się ( wcześniej nie miałem do czynienia z tym systemem , więc próbowałem go “okiełznać” ) coś zmieniałem w moich danych profilowych . Lecz konta administratora nie ma . Czy z tym super ograniczeniem , mogę wpisać jakąś konkretną komendę do CMD , aby było zostało stworzone ?

nie stworzysz z konta goscia konta admministratora to administrator może tworzyć konta a nie odwrotnie z konta gościa nic nie zrobisz

Czy w tym momencie wyskakuje okno z monitem o podanie hasła do konta admina ?

(Jest opcja aby to naprawić :stuck_out_tongue_winking_eye: ale o tym zaraz :stuck_out_tongue: )

Nie , nic takiego nie wyskakuje . Nie mogę zainstalować najprostszych programów , to już mnie irytuje 

Próba pierwsza bez płyty.

Wyszukaj : Advenced Startup options > uruchom > General > Pod Advenced startup kliknij: Restart Now. Następnie Troubleshoot > Advanced options > Command Prompt.

W wierszu polecenia wpisz :

regedit [enter]

Jak wyskoczy okno to w panelu po lewej nakliknij “HKEY_LOCAL_MACHINE” z menu wybierz File > Load Hive.

Wyskoczy okno w którym wybierz folder \Windows\System32\>config< - otwórz > Wybierz plik SAM i kliknij Otwórz.

Wyskoczy kolejne okno w którym podajesz nazwę: REM_SAM i klikasz OK.

Kolejno rozwijasz gałęzie w edotorze rejestu : HKEY_LOCAL_MACHINE\REM_SAM\SAM\Domains\Accounts\Users\000001F4 , naklikujesz 000001F4. Po prawej szukasz “F” klikasz F dwukrotnie. W drugiej kolumnie i ósmej linijce od góry zmieniasz 11 na 10 i klikasz OK. Zamykasz wiersz polecenia i klikasz Continue. Konto Administrator powinno się pojawić.

1 pytanie , nie wyszukuje ani w aplikacjach ani w ustawieniach . Jestem naprawdę zielony w tym opragromawaniu

http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/windows-8-recovery-environment-command-prompt/

Hi, Adminstrator i haslo nie prawidlowe , kiedy wpisuje je dobrze , napewno dobrze …

A więc opcja nr 2

http://www.ricksdailytips.com/trinity-rescue-kit/

,

Jaśniej, jaśniej… co zadziałało jakim pierwszym sposobem, co zrobiłeś i co jest teraz ?

Co do FILE to masz je na belce w menu, nie chodzi o folder tylko FILE/Plik :wink:

Probowal tym 1 sposobem w ten advenvec starup czy jakos tak , tylko tym razem sprobowalem nie wpisywac hasla, zadzialalo w konsoli wpisalem regedit czy jak tam mialem , ale nie rozumiem coo dalej

Ja nie rozumiem tego co piszesz. Co do kolejności - masz wszystko jasno opisane.

Jeżeli nic Cię nie trzyma w “teraźniejszym” Windowsie to postaw system od nowa + konto admina + nie trzeba zakładać konta Microsoft :wink:

Ok , ok , dziękuję za pomoc . W końcu trzeba się zapoznać z nowym oprogramowaniem :slight_smile: