Nie mogę otworzyć folderu/Nadaktywny avast


(Danny0709) #1

Mam ostatnio problemy z komputerem. Pierwszy: zdarzyło się, że nie mogłem "wejść" do niektórych folderów na pulpicie (pojawiała się informacja: "aby pomóc w ochronie tego komputera, system windows zamknął ten program.

nazwa: eksplorator windows

wydawca: microsoft corporation"

Po zrestartowaniu komputera wszystko wróciło do normy.

Problem drugi: przy próbie uruchomienia niektórych plików .exe, które wcześniej otwierały się normalnie Avast traktuje je jako "potencjalnie niebezpieczne" i otwiera je w swoim "izolowanym środowisku (sandbox)" (pojawiło się to także przy uruchamianiu OTL-a). Bardzo proszę o sprawdzenie logów:

OTL: http://wklej.to/8ZSQC

Extras: http://wklej.to/2Hg3Z


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html


(Danny0709) #3

Zrobiłem tak jak radziłeś. Jednak po "wykonaniu skryptu" OTL wyrzucił informacje, że wystąpił błąd przy tworzeniu log-u, czy należy się tym przejmować? No i jak kliknąłem uruchom ponownie komputer (w OTL-u) to nic się nie stało tylko musiałem urruchomić go ręcznie. Czy wszystko w porządku czy muszę wykonać skrypt raz jeszcze?

Bo Avast jak "panikował" tak robi to nadal :confused:

Dr.Web CureIt-em zaraz przeskanuje (ściąga mi się :slight_smile: )

-- Dodane 07.06.2011 (Wt) 11:03 --

Kurcze jest jeszcze jeden problem, przed napisaniem powyższego posta kliknąłem "sprzątanie" i teraz patrze, że OTL jakby się zawiesił-nie mogę przesunąć okna tylko je zminimalizować i tak od kilku minut... a zawsze sprzątanie trwało tylko chwilę...

Wyłączyłem go w menadżerze zadań i uruchomiłem ponownie... znów to samo :frowning: EDIT: Za 3 razem poszło dalej i było żeby ponownie uruchomić komputer. Po kliknięciu ok nic się nie stało więc uruchomiłem ponownie ręcznie. Przy włączaniu jednak pojawił się na moment niebieski ekran i od nowa zaczęło sie uruchamianie, na szczęście teraz bez błędu, ale OTL jest na dysku nadal... co się dzieje?

-- Dodane 07.06.2011 (Wt) 12:00 --

Dr. Web też nic nie wykazał


(floyd) #4

To najczęściej takie 'patenty' producentów oprogramowania antywirusowego. Mnie nawet wrzeszczy przy instalacji przeze mnie napisanego programu, ale gdy uruchamiam sam program, to już jest ok.

A, np. Microsoft ostrzega o zagrożeniu jeżeli offline próbuję uruchomić plik html w którym jest skrypt Javy. Sprawdziłem, że w tym skrypcie może być tylko: " ble ble ble." albo nawet " ", to też jest ponoć niebezpieczne. :slight_smile:

Pozostaje zgrzytanie zębami albo używać tylko oprogramowania z licencją Microsoftu, pewnie byli by bardzo zadowoleni. Na mniej doświadczonych chyba jednak to działa i podejrzewają, że rzeczywiście istnieje jakieś poważne zagrożenie w uruchamianym programie co często jest bzdurą, a program zabezpieczający sugeruje się tylko rozszerzeniem pliku np. ".exe", ".js".


(Danny0709) #5

Aha, dzięki :slight_smile: a tego OTL-a mogę usunąć ręcznie?


(Acorus) #6

Pobierz nowego i Sprzątanie.Może Avast blokuje-wyłącz go na ten moment.


(Danny0709) #7

To wina avasta, jak go wyłączyłem to wszystko przebiegło bez problemu. A czy w takim wypadku skrypt, który wcześniej robiłem OTL-em dobrze się wykonał przy włączonym avascie? (była informacja "processing complete" ale nie wytworzył się log i musiałem ręcznie uruchomić komputer ponownie)

Może dla pewności wykonać skrypt jeszcze raz?


(Acorus) #8

Pokaż nowy log OTL.txt


(Danny0709) #9

Tym razem uruchomiłem bez "izolowanego środowiska" Avasta :slight_smile:

Nowe logi:

OTL.txt: http://wklej.to/21WfT

Extras.txt: http://wklej.to/fldue

-- Dodane 08.06.2011 (Śr) 10:13 --

Czy te logi są już prawidłowe?


(Acorus) #10

Wykonaj poprzedni skrypt jeszcze raz i pokaż log z Usuwania.


(Danny0709) #11

Log z Usuwania: http://wklej.to/ZhETE

Wszystko w porządku?


(Acorus) #12

W porządku.W OTL użyj opcji Sprzątanie.


(Danny0709) #13

Dzięki wielkie za pomoc!