Nie mogę otworzyć Pendriva

Witam.

Podłączam Pendriva do komputera, system mi go wykrywa i instaluje, urządzenie jest gotowe do pracy ale próbując wejść przez Mój Komputer pokazuje się komunikat: Włóż dysk do stacji dysków … . Próbowałem go otworzyć przez Uruchom ale również pokazuje się ten komunikat. Czy zna ktoś sposób na rozwiązanie problemu?

sformatuj pendrive za pomoca programu HP USB Disk Storage Format Tool

To jest nowy czy używany pendrive? Sprawdzałeś na innym komputerze? Windows chyba w podobny sposób reagował kiedy nie mógł rozpoznać typu partycji ale pewności nie mam.

@edit chwile się spóźniłem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Używany Pendrive, na innym komputerze dzieje się to samo, format tym programem HP USB Disk Storage Format Tool nie działa, wyskakuje Error: There is no media in the specified device.

w takim razie pendrive jest chyba uszkodzony, system wykrywa w nim system plików RAW ??

Nie System wykrywa system plików FAT i NTFS.

ale pendrive w jakim systemie plików jest ??

Ciężko wyczuć, we właściwościach pisze nieznany :confused:

To sprubuj sformatować w fat32 i zobacz czy nie będzie błedu

Próbowałem nie chce się sformatować :confused:

spróbuj otworzyć w tej kolejności. Kiedyś miałem taki przypadek:

Mój Komputer -> Pen Drive -> prawy przycisk myszy -> Eksploruj. Powinno się otworzyć. Miałem kilka takich przypadków zawsze działał :slight_smile:

Już próbowałem też nie działa, wyskakuje ten sam komunikat. Macie jeszcze jakieś pomysły?

Spróbuj użyć TestDisk’a. Instrukcja

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=2948.0

Ten program nie wykrywa mi Pena :confused: ale trafiłem na twardą sztukę urządzenia gryyyyy

Na innym kompie działa? Spróbuj jeszcze przeinstalować sterowniki kontrolera USB.

nie napisałeś jaki masz system operacyjny…

Jeśli Vistę to może ci to pomoże :

Jest to artykuł Rokko i mi pomógł z podobnym problemem