Nie mogę otworzyć plików avi i mpg. Duży problem

Witam.

Mam problem z otwarciem jakiegokolwiek pliku avi i mpg. Do tej pory miałem zainstalowany pakiet ffdshow, mój system to Vista Ultimate. Wszystko działało idealnie, aż do wczoraj. Oglądałem film podzielony na dwa CD, po obejrzeniu pierwszej części włączyłem drugą płytę i już nie mogłem jej odtworzyć. Potem okazało się, że żaden z plików avi i mpg, które mam na dysku nie działa. A jeszcze parę godzin wcześniej było wszystko ok. Nie instalowałem żadnych innych sterowników w tym czasie, żadnych “podejrzanych” programów, które mogłyby namieszać w systemie, dlatego nie mam pojęcia co jest tego przyczyną.

Próbowałem odinstalować ffdshow i zainstalować nową wersję, ale to nic nie dało. Instalowałem też inne zestawy kodeków jak np. k-lite kodec pack, xvid, ac3 filter i ciągle to samo - pliki avi i mpg się nie odtwarzają. Co ciekawe gdy sprawdzam gSpot-em czym jest zakodowany dany film, to pokazuje mi, że mam odpowiednie kodeki zainstalowane, nawet wtedy gdy pousuwałem wszystko za pomocą Dodaj/Usuń Programy. Wygląda na to, że albo pozostawały w systemie jakieś śmieci po tych kodekach, albo coś nie tak z rejestrem systemowym. Akurat nie mam niestety punktu przywracania sprzed tej awarii i nie mogę nic zrobić. Będę wdzięczny za pomoc, bo nie uśmiecha mi się teraz reinstalowanie Windowsa.

Co dokładniej się dzieje? Program zgłasza jakiś błąd?

Być może (ale jest to mało prawdopodobne) coś pozmieniało lub usunęło skojarzenia do rozszerzeń *.avi i *.mpg.

http://www.free-codecs.com/Media_Player … wnload.htm

z tm powinno wszystko dzialac, szczegolnie ffdshow, tylko nie wiem czy dziala pod vista