Nie mogę otworzyć pliku PSD o bardzo dużych rozmiarach

Nie mogę otworzyć pliku *.PSD o bardzo dużych rozmiarach.

Próbowałem różnymi aplikacjami, albo błąd albo wykorzystanie pamięci RAM i procesora jest tak duże, że komputer reaguje powoli.

Rozmiar: 955 MB

Piksele: 19513 x 18970

Jak otwierać takie pliki bez konieczności zmniejszania rozmiarów?

Zmienić komputer :slight_smile: Nie wiem jaki masz tam procek ile pamięci ale myślę, że nie daję rady z takim dużym plikiem.

[ciach] Proponuję zachować więcej kultury i darować sobie takie komentarze.

rgabrysiak

Gdybyś odpowiedział Photoshop to byś zarobił u mnie gwiazdkę a tak figa z makiem :smiley:

Wykorzystanie procesora - średnio 10% a pamięci więcej niż 5 GB (a dodatkową pamięć “czerpie” z dysku) a dokładnie ponad 50 GB ! the scratch disks are full :wink:

Nie pomógł by w tym przypadku komputer z 32 GB RAM

Należy trochę poczekać:

Progress: Reading Photoshop Format

Lepszą alternatywą było by pomyśleć nad sposobem lub ustawieniem w programie - jak otworzyć plik w podglądzie (bez pełnego odczytu)

@djzon

W opcjach PS masz dział poświęcony wydajności. Tam ustawiasz ile może zając pamięci operacyjnej i przydzielasz dyski magazynujące (niekoniecznie jeden) zwiększające możliwości programu. Spróbuj tego.

Poza tym @mrFreeze dobrze gada.

Przy okazji takich pytań mógłbyś się pochwalić jakiego sprzętu do tego używasz - bo może jakiś Pentium 166 MMX :slight_smile:

Jestem zdziwiony że masz takie problemy. Ja na starych kompach z procem Celeron 400 otwierałem pliki o rozmiarach 400 MB

  • Czy sam tworzyłeś ten plik?

  • Czy plik został stworzony w PS-ie?

 

I tak na zupełnym marginesie. sugeruję nieco mniej agresywny język w stosunku do osób które odpowiadają na twoje posty z prośbą o pomoc. Często twoje odpowiedzi do tych osób są nazbyt nieuprzejme i przyznam szczerze, że się zastanawiałem czy udzielić się w twoim wątku, gdyż już parę razy to uczyniłem.

Vidivarius - agresywny? chyba chciałeś powiedzieć żartobliwy :wink:

Marzę o tym, żeby to zobaczyć.

Warunek podobny jak w na początku mojego postu. Plik PSD i szerokość, i wysokość powyżej 10000 pikseli.

Jesteś zdziwiony ale takie są fakty.

Często skanowałem mapy i składałem je ze skanów w PS-ie. Np. mapa o wymiarach ok. 54x48 cm; 8570x7560 px; 400 dpi - plik psd ok. 410 MB.

 

Dla próby stworzyłem plik o “dużych” parametrach: 54x48 cm, 12855x11341 px, 600 dpi, dwie warstwy (mapy), wielkość 1,2 GB.  PS ze zwykłego HDD otworzył go w ok. 25 sekund. PS z pakietu CS3, komp: i5 4670, 12 GB RAM

 

Nadal nie podajesz podstawowych informacji

Vidivarius - tak to czemu PS CC14 64-bit zabrał mi PEŁNĄ przestrzeń dysku… Czyli wyczerpało się miejsce na dysku SSD (ponad 60 GB zostało użyte)

Dodatkowo informacja z błędem o braku miejsca na dysku…

Poczytać sobie można… Google: photoshop scratch disks are full

Ps. A teraz idę przenieść swoje zmęczone zwłoki do łóżka… :wink: Trzeba iść spać, żeby rano wstać :wink:

post-68012-0-53517300-1423181121_thumb.p

Pisałem ci o parametrach w ustawieniach programu. Tam pogrzeb.

Vidivarius -

  1. plik nie jest uszkodzony.

  2. Plik utworzony przez Schape Collage…(Kolaż z 3000 zdjęć.) Informowało mnie aby utworzyć w formacie PSD(jakość 100%) bo zapisanie w JPG (informowalo: Brakuje pamięci)…

Procesor 4 rdzeniowy 2,93 GHz i 10 GB RAM :wink:

Sprawdź czy w tym programie jest możliwość zapisu pliku do formatu .psb - to taka odmiana .psd przeznaczona do dużych plików dużych rozmiarów.

Czy podczas eksportu masz możliwość spłaszczenia obrazu. Bo jeśli jest to kolaż składający się z kilkudziesięciu warstw (innych plików graficznych) to może tu jest pies pogrzebany - nazbyt wyśrubowane parametry zapodałeś. Zatem sprawdź czy jest możliwość spłaszczenia obrazu do jednej warstwy, względnie dwóch z wykorzystaniem przeźroczystości tła.

Również weź pod uwagę, że program generujący stworzył plik z błędem.

Możesz tez poszukać wtyczki do PS i stworzyć ten kolaż bezpośrednio w PSie.

Możesz też spróbować otworzyć tego psd w XnViewMP x64 i zapisać jako jpg (przekonwertować)

Jutro, znaczy się z rana :stuck_out_tongue: będę eksperymentował z ustawieniami… ale jestem już zmęczony i idę spać…

Chociaż poinformuj potem czym się wszystko skończyło. To z czystej ciekawości zawodowej. :slight_smile:

Sam korzystam z PS na moim i5, 16GB ramu i dysku SSD przy takich dużych plikach potrafi się przymulić a skąd mam wiedzieć, jaki masz komputer? Korzysta z dysku ale chyba pamięć ram jest “ciut” szybsza niż pamięć wirtualna.

Vidivarius - Otworzyłem w XnViewMP x64 ale obraz jest PUSTY (biało), zapisałem w JPG też pusty…

W ustawieniach “Rozmiar kolażu” Shape Collage - zamiast tworzyć nie wiadomo jakie rozmiary ze zdjęć pomniejszonych do 300pix ustawiłem standardowy rozmiar/rozdzielczość mojego monitora 1920x1080 :wink: Teraz powinno być już w porządku :smiley:

A to wcześniejszy błąd.

No tak w opcjach to można zmienić jedynie JĘZYK programu a tych opcji co w informacji to nie ma…

post-68012-0-21181300-1423212204_thumb.j