Nie mogę otworzyć pliku z rozszerzeniem wmv

Witam pomocy.

Dlaczego ,ie mogę otworzyć pliku z rozszerzeniem wmv?

A objawia się czymś ta niemożność otwarcia/odtworzenia tego rodzaju pliku, wyświetla się jakiś komunikat przy próbie?

Pierwsze co mi się kojarzy, to albo brak przypisania konkretnego odtwarzacza do tego typu pliku, albo taka możliwość, że nie jest to tak naprawdę wmv.

To jest plik filmowy odtwarzany przez Windows Media Player. Masz zainstalowany ten odtwarzacz lub inny np. Media Player Clasic który odtwarza takie pliki?

W dodaj/usuń programy mam WMP 11, tylko jak widać nie mogę go uruchomić. Czy może być tak,że ktoś nagrywa coś na WMP 12 (na WIN7), a ja mając WIN XP HE nie mogę tego otwierać?

Ten lekki odtwarzacz dla systemu otwiera takie pliki. Można go ustawić na domyślny http://www.zwodnik.pl/program/umplayer/

A, ten WMP11 w ogóle coś odtwarza np. pliki muzyczne?

jeżeli tak, to ten Twój filmik mógł być źle nagrany lub skonwertowany do standardu wmv czyli standardu Microsoftu.

Było tak, pogrzebałam w programach, aby wybrać ręcznie program który ma być użyty do otwarcia pliku, a tu kwiatek, na początku listy jest microsoft ofice, a pod nim dopiero WMP, no to przestawiłam na WMP.

Już jest ok.