Nie mogę otworzyć żaden program

Czysciłem rejestr z programem jv16 PowerTools i on mi namieszał coś w kompie, nie mogę otworzyć żaden program. :evil: Wszystkie programy są na mejscu, ale jak je wlączam to mi wyskakuje okenko że system nie może otworzyć tego pliku!

Proszę o pomoc :slight_smile:

  1. Jaka dokładnie jest treść wyświetlanego komunikatu.

  2. Czy chodzi tylko o programy czy również o pliki dokumentów, obrazów itp.

  3. Jak wygląda sytuacja przy klikaniu na ikony dysków i folderów.

  4. Jaki masz system? XP Home, XH Prof?

Może problem występuje tytlko przy klikaniu na plik z konkretnym rozszerzeniem. Opisz dokładniej co się dzieje

1Chodzi mi tyłko o programy, pliki dokumentów, obrazów dzałaja

2Jak klikam na jakąs ikone to wyskakuje okienko ze system nie może otworzyć tego pliku. " Aby otworzyć ten plik system musi wiedzec, w którym programie zostal on utworzony"

3System mam xp professional service pack 2

żaden program mi ne dzała oprucz explorera,

Nie jestem pewien bo dosyć dawno nie korzystałem z programu jv16 PowerTools ale czy on przypadkiem nie udostępnia opcji przywrócenia ostatnio dokonanych zmian? A może (co zawsze powinno się robić przed jakimkolwiek “grzebaniem " w rejestrze”) zrobiłeś kopię rejestru przed jego “wyczyszczeniem”?

Przywrócenie takiej kopii byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Jesli jednak tego nie masz to pobierz TEN, rozpakuj go w dowolnym miejscu (po rozpakowaniu otrzymasz plik z rozszerzeniem .REG.

Dwukrotnie kliknij na niego i kliknij TAK w okienku potwierdzającym import pliku. A następnie zrestartuj komputer.

Może się zdarzyć (ze względu na brak możliwości odpalania plików .exe, że import będzie niemożliwy. wtedy daj znać to podpowiem Ci jak można spróbować to obejść.

Nie zrobiłem kopii rejestru…

Sciągnołem ten program i jest tak samo “Aby otworzyć ten plik system musi wiedzec, w którym programie zostal on utworzony”

Rozumiem jednak, że udało Ci sie rozpakować plik, który pobrałeś i teraz masz zachowany w komputerze plik REG a nie ZIP.

Jeśli tak, to zrób następujący “myk”:

Naciśnij kombinację Ctrl+Alt+DEL i uruchom “Menedżer zadań”

Kliknij na menu “PLIK” i trzymając wciśnięty klawisz Ctrl wybierz opcję “Nowe zadanie (Uruchom)”

Otworzy się okno “DOSowskie” w którym wpisz: regedit.exe

Powinien się otworzyć edytor rejestru w którym z menu PLIK wybierasz opcję “Importuj”. Wyszukujesz wcześniej pobrany i rozpakowany plik REG klikasz OK potwierdzasz import zamykasz wszystko i resetujesz komputer.

Zrobiłem to ale nadal nie mogę otworzyc plik reg “Aby otworzyć ten plik system musi wiedzec, w którym programie zostal on utworzony”

ale gg i msn zaczeło dzałać

Czyli jest OK, bo ta poprawka miała przywrócić skojarzenia z plikami exe. Sprawdź jeszcze czy uruchamiają Ci się inne pliki exe

Aby prywrócić skojarzenia z plikami REG musisz zrobić taki sam zabieg tylko tym razem posługując się TYM plikiem.

W ten sposób przywrócisz właściwe ustawienia skojarzeń plików exe (już to zrobiłeś) i REG. Jeśli okaże się, że masz problemy z otwarciem jeszcze jakichś rodzajów plików to daj znać.

sdar Wielkie dzięki, już wszystko działa :mrgreen: