Nie mogę pisać niektórych cyfr i liter

Witam, mam problem z niektórymi literami i cyframi od wczoraj dokładniej nie mogę pisać p,[4,5,6,7,8,9,0,-,=,` cyfry 1,2,3 pisać mogę normalnie .

Proszę o pomoc !

A możesz sprawdzić czy to jest problem sprzętowy czy programowy, np. podłączając klawiaturę do/z innego komputera?

Niestety nie mam klawiatury , ale jest to błąd systemowy … Bo gdy wyłączyłem a potem włącZyłem lapa zauważyłem problem , musiałem coś kliknąć // przywrócił system i nic

To nie dowodzi że jest to błąd systemowy

Wyjmij baterię z laptopa i podłącz zasilacz. Sprawdzamy czy klawiatura działa. Jeśli tak to prawdopodobnie uszkodzona jest elektronika baterii (wyjmowanie i montaż baterii wykonywać przy wyłączonym laptopie).

Chociaż doświadczenie podpowiada mi przepalone/uszkodzone ścieżki w klawiaturze. Ale nie chcę straszyć. Ile sprzęt ma lat, czyścisz klawiaturę (jeśli tak to w jaki sposób)? Objawy moim zdaniem wskazują jednak na problem sprzętowy. A on może wymagać rozebrania lapka i obejrzenia taśmy łączącej klawiaturę z płytą główną.

Laptop ma 4 miechy , porzyczylem klawiaturę od kolegi i też te literki nie działają .

Dobra, laptop jest za młody na takie problemy. Uszkodzenia są praktycznie niemożliwe.

Spróbuj w trybie awaryjnym klawiaturę. Może jakiś program/programy przypisał sobie błędnie te klawisze jako skrót klawiszowy.

Tryb awaryjny:

Windows 7:

naciśnij i przytrzymaj klawisz F8 podczas ponownego uruchamiania komputera. Klawisz F8 należy nacisnąć przed wyświetleniem logo systemu Windows

Windows 8:

-> http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/windows-startup-settings-including-safe-mode

Zacznijmy od początku:

  1. Jaki model laptopa.

  2. System operacyjny

  3. Sprawdź czy sterowniki są aktualne, gdyż to że laptop nowy nie oznacza że stery są wszystkie aktualne.

  4. Sprawdź wersję BIOS. Można to zrobić z poziomu Windows.

Polecenie Uruchom (klawisz WINDOWS +R) wpisujesz regedit i uruchamiasz. W panelu po lewej stronie widnieje drzewo kluczy rejestru. Rozwiń gałąź “HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DESCRIPTION” i przeskocz do podklucza “System”. Wówczas w prawej części okna pojawią się informacje o BIOS-ie. Wartość “SystemBiosDate” zawiera datę wydania BIOS-u w formacie miesiąc/dzień/rok. Numer wersji BIOS-u znajdziesz w wartości “SystemBiosVersion”.

Polecam to sprawdzić gdyż w trakcie projektowania nowych wersji BIOS-u mogą zakraść się błędy lub programistom nie udaje się od razu zapewnić optymalnej obsługi nowych podzespołów sprzętowych. Dlatego wielu producentów komputerów i płyt głównych publikuje regularnie aktualizacje BIOS-u.

Jak kupowałem rok temu swojego Samsunga RC730 spora część sterowników i BIOS były nieaktualne.

Przywróć domyślne ustawienia czcionek w systemie windows7 http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … t-settings