Nie mogę pobierać plików (jakich kolwiek) z serwera FTP ;|

…Dodam , że mam Neostradę 128 kb/s,przeglądarkę: Awant Browser; Outpost Firewall’a, hm… :oops:

dzieki za pomoc w rozwizaniu problemu :smiley:

Ale dokładniej z jakiego serwera? Podaj adres. I przez co te pliki pobierasz. (Menedżer pobierania, browser)?

Chociażby ze stronki http://www.pcworld.pl ;| nic nie moge ściągnąć (a czasami tam znajduję to czego szukam: ) Klikam po prostu link jakiegos pliku, prawda, i zamiast otwierać sie okienko ‘pobieranie pliku’ pojawia mi sie okno, że ‘nie można wyświetlić strony’ : |

Czyli przez przeglądarkę nie umiesz sciągnąć? Każdą czy tylko IE? A próbowałas innym programem, np flashget’em? Możesz mieć w ustawieniach przeglądarki zabronione pobieranie plików z netu, ale w tedy powinno dac się innymi programammi. Sprwdź.

Problem jest w tym, że jak juz pisałam po 1 mam Neo a to wyklucza flashget’a (tak mi sie przynajmniej wydaje), a po 2, jak tez juz pisałam, nie ściagaja mi się pliki z serwera FTP i IDG,a na wszystkich innych zasysanie działa jak nalezy. A korzystam Z Avant Browser’a a nie z IE (który tez nie sciaga z tych serwerów jak powinien w moim przypadku), ale w sumie Avant to tylko nakładka, więc… :expressionless:

To jest akclerator pobierania plików i nie ma to najmniejszego w jaki sposób łączysz się z netem przy korzystaniu z niego.

OK…w takim razie przyznaję się co do mojego błędnego myslenia co do flashget’a, i sprawdzam wszystkie wasze wskazówki : )

Musimy jednak pewne sprawy uporzadkować, zanim przejdziemy do rozwiązania.

Fiesta zaczął…

FTP - to najogólniej mówiąc serwer założony na zupełnie innej zasadzie, niż ogólnodostępne serwery www.

A pisałaś do tej pory jedynie o stronkach www, z których Ci się nie ściąga :roll: dokładnie z tej: http://www.pcworld.pl

Proszę - opisz jeszcze raz dokładnie, w jakich okolicznościach nie ściągają Ci się pliki.

Jeżeli masz na myśli jednak FTP - to postaraj się podać bliższe szczegóły.

Wiem, że to jest banalny problem… ja po prostu gdy chcę ściągnąć no dajmy np.: POwerDVD- nie moge, no na prawde nie moge ściągac NICzego co jest zamieszczone na tamtej stronce (pcworld) w download : | Za kazdym razem zamiast okna pobierania włącza mi się strona z nieodnalezionym adresem. Nie moge ścigać oczywiście tylko z tej jednej[pcworld] ale także z innych stron, gdzie tylko i wyłacznie jest napisan, że ściąga sie na nich 'za pomoca" BASIC FTP czy jakos tak. Jak np.: z http://www.idg.pl --> Zaden link, który zawiera w sobie wyraz idg badz ftp nie ściągnie sie nawet przez Bit Torrent : | Dlaczego ?

Przepraszam jesli zamotałam.

Oj zamotałaś, ale nie przejmuj się tym - co mówię… :slight_smile:

Na tym Forum, nawet najbardziej zamotani znajdą życzliwość i pomoc.

Byśmy się dobrze zrozumiały - dla Ciebie najważniejsze jest to, by pytać o wszystko - czego nie wiesz; a my też -> vice versa! 8)

a-net-a - zróbmy tak!

Najlepiej będzie jak od razu wkleisz loga z Hijack’a, stąd pobierzesz program

http://www.richardthelionhearted.com/~m … loads.html

Po zainstalowaniu, kliknij na scan (przeskanujesz tym system), następnie save log (program zapisze Ci się w notatniku) - i wklej jego zawartość na Forum.

Nic sama nie usuwaj, poczekaj aż koledzy dadzą Ci szczegółowe instrukcje.

Tyle w skrócie - chwilowo strona z dokładniejszym opisem tego programu nie działa, ale to powinno Ci na razie wystarczyć.

Poradzisz sobie - a jak coś, to pytaj na Forum! :slight_smile:

ok wklejam …

Logfile of HijackThis v1.99.0

Scan saved at 01:01:33, on 2005-04-05

Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\explorer.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

C:\WINDOWS\system32\cisvc.exe

E:\Program Files\Diskeeper\DkService.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe

C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1\outpost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\cidaemon.exe

C:\Program Files\Neostrada TP\NeostradaTP.exe

C:\Program Files\Neostrada TP\ComComp.exe

C:\Program Files\Neostrada TP\Watch.exe

E:\Program Files\Shareaza\Shareaza.exe

E:\Program Files\Avant Browser\avant.exe

C:\Documents and Settings\Aneta\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\IEXPLORE.EXE

E:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe

C:\DOCUME~1\Aneta\USTAWI~1\Temp\Rar$EX00.312\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL

F2 - REG:system.ini: Shell=explorer.exe

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - e:\Acrobat Reader\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.ocx

O2 - BHO: Shareaza Web Download Hook - {0EEDB912-C5FA-486F-8334-57288578C627} - E:\Program Files\Shareaza\Plugins\RazaWebHook.dll

O2 - BHO: (no name) - {5C8B2A36-3DB1-42A4-A3CB-D426709BBFEB} - (no file)

O2 - BHO: TGTSoft Explorer Toolbar Changer - {C333CF63-767F-4831-94AC-E683D962C63C} - C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\TGT_BHO.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O4 - HKLM…\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

O4 - HKLM…\Run: [speedTouch USB Diagnostics] “C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe” /icon

O4 - HKLM…\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM…\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

O4 - HKLM…\Run: [KAVPersonal50] C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kav.exe /minimize

O4 - HKLM…\Run: [Outpost Firewall] C:\Program Files\Agnitum\Outpost Firewall\outpost.exe /waitservice

O4 - HKCU…\Run: [shareaza] “E:\Program Files\Shareaza\Shareaza.exe” -tray

O4 - HKCU…\Run: [sTYLEXP] C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\StyleXP.exe -Hide

O8 - Extra context menu item: Blokuj wszystkie obrazy z tego serwera - E:\Program Files\Avant Browser\AddAllToADBlackList.htm

O8 - Extra context menu item: Dodaj do listy blokowanych reklam - E:\Program Files\Avant Browser\AddToADBlackList.htm

O8 - Extra context menu item: Download with &Shareaza - res://E:\Program Files\Shareaza\Plugins\RazaWebHook.dll/3000

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

O8 - Extra context menu item: Otwórz wszystkie adresy z tej strony… - E:\Program Files\Avant Browser\OpenAllLinks.htm

O8 - Extra context menu item: Podświetl - E:\Program Files\Avant Browser\Highlight.htm

O8 - Extra context menu item: Szukaj - E:\Program Files\Avant Browser\Search.htm

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra button: Trashcan - {072F3B8A-2DA2-40e2-B841-88899F240200} - C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1\TRASH.EXE (HKCU)

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Show Trashcan - {072F3B8A-2DA2-40e2-B841-88899F240200} - C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1\TRASH.EXE (HKCU)

O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://v5.windowsupdate.microsoft.com/v … 2263890515

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip…{BFD9587D-D5C8-4426-8EAA-CC0A9BD1C35A}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O23 - Service: Diskeeper - Executive Software International, Inc. - E:\Program Files\Diskeeper\DkService.exe

O23 - Service: kavsvc - Kaspersky Lab - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kavsvc.exe

O23 - Service: Outpost Firewall Service - Agnitum - C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1\outpost.exe

O23 - Service: StyleXPService - Unknown - C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\StyleXPService.exe

:expressionless: A teraz prosze o instrukcje i dzięki za wskazówki te zawarte wyżej :wink: jak i (mam nadzieje) te niżej : )

Hmm nie widzę większych zagrożeń

Tutaj jakiś dll i BHO od Shareazy, możesz ciachnąć:

O2 - BHO: Shareaza Web Download Hook - {0EEDB912-C5FA-486F-8334-57288578C627} - E:\Program Files\Shareaza\Plugins\RazaWebHook.dll

   	O2 - BHO: (no name) - {5C8B2A36-3DB1-42A4-A3CB-D426709BBFEB} - (no file)

Słynna Alexa, też ciachnij:

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

   	O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

Warto też usunąć tą aplikację dostępową TP, i zastąpić ją “czystym” połączeniem ręcznym. http://www.neostrada.info/instalacja.php

No i tak.

Czy z innych stron wszystko dobrze Ci działa?

Wejdź na http://www.plikoskop.pl , poszukaj jakichś serwerów FTP by coś ściągnąć i zobacz, czy efekt będzie ten sam (Nie można wyświetlić strony), czy też nie. Możliwe, że to serwer IDG jest zapchany i z nim są problemy… :roll:

NO to tak… po 1 usunęłam to co poleciliście ; )

Co do połączenia recznego Neostrady moge powiedzieć, że na początku wcześniej łączyłam się z Neo w ten sposób i z tego co pamiętam też nie było mi dane ściągac z FTP : |

… weszłam i tam też chcąc coś ściągnąć z jakiego kolwiek serwera FTP widzę: :Nie można wyświetlić strony" :frowning: bez względu na to co kliknę nic się nie ściąga :expressionless:

Nie jestem pewien, czy pomoże, ale zawsze można spróbować. Własnie zainstalowałem AB by zobaczyć, jak to wygląda.

http://img167.exs.cx/img167/3990/jvvv9ol.jpg

I zaptasz protokół FTP. Jeśli nie pomoże, spróbuj włączyć pobieranie jakimś akcelelatorem pobierania, np. FlashGet, WellGet.

…Yey…normalnie nie wierzę jacy ludzię potrafią być wspaniali, żeby pomóc innym ; ) Dzięki :oops:

…zaznaczyłam - i dalej to samo : |

Co do FlashGet’a nic się nie ściąga pojawia się tylko więcej ‘powtórzeń’ i nic : (

W raporcie napisał, że ‘wystąpił bład’ i tak w kółko : |

Podobnie, z resztą, jest jak chcę ściągać za pomoca BiT Torrent, inne linki nie zawierające ‘słowa’ FTP bądz IDG ściągają sie bez problemu.

Moze na prawde należy szukac problemu w AB :> Ale ja nie bardzo wiem gdzie :oops: I chyba z 1000 rozkminiań mam za sobą :?

Jesli FlashGet tez nie ściąga to ja bym sięskłaniał raczej nie do AB… no chyba ze działa on na zasadzie pluginu i jest uruchomiany poprzez przeglądarke czyli AB u ciebie. Wtedy może… Ale zastanowiłbym się równiez nad ustawieniami firewalla. Moze on cos blokuje? Od kiedy tak masz, od zawsze? Jesli nie to może kojarzysz moment w jakim sie tak zaczęło dziać, nie instalowałas w tym samym czasie jakiegos oprogramowania? Nie umiem ci lepiej pomóc bo uzywam całkiem innych programów niz ty i nie znam działania w praktyce twoich.

I jeszcze jedno pytanie: jaki system? Jesli XP SP2 to co z zaporą Windows? Może ona coś nie teges? Jesli masz taki sam efekt na kilku programach służących do pobierania to wątpilwe żeby to one źle wszystkie naraz działały. Szukałbym gdzie indziej, np w ustawieniach firewalla.

No tak mozliwe, ale problem w tym, ze ja nie wiem jak to odblokować.

AB ma zezwolone wszystkie połączenia, więc chyba racja- wina leży gdzie indziej . :expressionless:

Hm… pamietam że kiedyś mogłam bez problemu ściagac co tylko chciałam i gdzie tylko chcialam 8)

Co do systemu to mam Win XP SP1 i włączoną jego zaporę przy połaczeniu internetowym, ale ona była zawsze a ja od zawsze tego problemu nie mialam, wczesniej było ok : (

…właśnie w tym problem, że nie pamiętam :confused: ale to tak gdzies juz z 4 miechy będzie jak mi nie działa : ( jakoś sobie radzę, ale czasami mnie ***** bierze : (

Hmm, no to problem, bo ja w życiu nie widziałem na oczy Outpost Firewalla i tez za bardzo nie wiem gdzie są opcje które ewentualnie trzebaby sprawdzić. Jeśli nikt inny ci nic madrzejszego nie podpowie sama nie znajdziesz to ostatecznie zawsze go mozesz na chwile wyinstalować i sprawdzić czy coś sie zmieniło w kwestii ftp :slight_smile: A nie pamietasz czy wczesniej miałaś zainstalowany ten firewall czy problemy z ftp?

Ja również nie miałam przyjemności z Outpostem, natomiast nie za bardzo mi się podoba - że ten firewall bawi się równocześnie z włączoną zaporą w SP1… Może za dużo szczęścia naraz… :roll:

Natomiast co do samego IE (bo Avant Browser to tylko gadżet) - to może warto zastosować najprostsze rozwiązania.

Niedawno kolega miał problem ze ściąganiem plików i na domiar tego pokazywał mu się trefny komunikat.

a-net-a - takiego komunikatu nie ma, ale nie zaszkodzi skorzystać z mojej podpowiedzi w tamtym topicu (koledze pomogło), może coś ruszy w końcu… a jak nie, to i tak nie zaszkodzi.

A próbować trzeba wszystkiego! :slight_smile:

Do sugestii z tamtego topica a-net-a - dołączę i taką, byś wyczyściła wszystko z Shareazy, bo widzę że ją masz.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#182770

No fakt. Zapora + firewall razem niekoniecznie muszą współpracować. A nawet nie powinny. Proponowałem wyinstalowanie Outposta, ale prosciej bedzie najpierw wyłączyc zapore Windows i sprawidzic co będzie. No i generalnie - a-net-a byłoby duzo łatwiej Tobie i nam gdybys skojarzyła pojawienie się Twojego problemu z ftp z jakąs zmianą w systemie. Nie doinstalowywałas czegoś wtedy? Pomyśl. Może na coś wpadniesz, chyba że instalujesz bardzo duzo softu lub stosunkowo rzadko korzystasz z ftp …

Waterproof thx za edit tych nicków :slight_smile: Troche wątek straciłem przy tamtej wersji :wink: