Nie mogę pobierać plików z RapidShare.com

Witam. Problem dotyczy serwisu hostingu plików RapidShare.com. Odkąd założyłem tam bezpłatne konto - pobieranie plików choć z ograniczeniami przebiegało poprawnie. Od niedawna jednak coś się zmieniło i ilekroć chcę ściągnąć jakiś plik z tego serwisu - zostaje u mnie zwrócony wynik o nieistniejącym pliku (dosłownie 0.00 MB), a pobieranie jest niedostępne.

Dodam, że z serwisu nie korzystam zbyt często, raczej sporadycznie i nie przechowuję tam dotychczas żadnych plików, a jedynie pobieram w ramach bezpłatnego konta.

Z tego co ja wiem i najlepiej rozumiem ze zdobytych informacji ogólnych, a jak już wspomniałem z serwisu korzystam rzadko a więc mogło mnie to po prostu ominąć - iż RapidShare wprowadza jakieś zmiany w funkcjonowaniu serwisu i polityce prywatności.

O ile wiem podstawowa zmiana ma polegać na zapewne nieobligatoryjnej, potencjalnej możliwości instalacji własnego, dodatkowego dysku twardego pod nazwą RapidDrive. Ja póki co nie mam zamiaru niczego takiego instalować.

Niewykluczone, że to związane jest też z jakąś płatnością, tego też nie jestem pewien.

Nie wiem czy to w ogóle o to chodzi jak również o coś jeszcze, ale faktem jest że nie mogę pobierać stamtąd tak jak dawniej.

Zatem prosiłbym kogoś kto zna może rzecz o jakieś racjonalne wyłożenie o co tu w istocie chodzi, bo ja przyznam że nie rozumiem sensu i filozofii działania tego, tym bardziej że posiadam tam konto bezpłatne i jako takim chcę móc to kontynuować nadal. I oczywiście w dalszym ciągu zamierzam korzystać z tego serwisu.

Ale tak naprawdę nie mam pojęcia co jest przyczyną niemożności pobierania tych plików stamtąd.

Być może jedną z opcji jest po prostu całkowite usunięcie konta, ale to byłoby chyba trochę obejściem sprawy i nie za bardzo w to wierzę ?

Może podaj przykładowy link do pliku to obadamy czy problem leży po ich stronie czy po twojej.Pobierasz przez przeglądarkę czy masz do tego jakiś specjalny program?

Rapidshare już nie jest tym serwisem jakim było dawniej - teraz regularnie kasowane są dane i wprowadzane są limity na pobrania - nawet dla użytkowników premium.

Pobierasz przez przeglądarkę czy jakiś program?

Może zmień hosting? W dzisiejszych czasach pobieranie Linuksów i darmowych próbek z tego typu serwisów (pardon, zapomniałem nazwy) jest ogólnie czasochłonne, lepsze będą torrenty.

Najlepiej pisać do supportu RS, tam dostaniesz szybką i rzetelną odpowiedź.

http://www.dobreprogramy.pl/Rapidshare- … 40030.html

Myślę, że nie ma potrzeby podawania żadnych linków, wystarczy jeśli chcesz na próbę ściągnąć jakikolwiek niekoniecznie duży rozmiarowo plik z linku do tego serwisu to po prostu sam sprawdź co z tego wyjdzie - prawdopodobnie będzie zablokowany.

Oczywiście posiadaczom kont, a zwłaszcza kont premium będzie z pewnością łatwiej, ale jednak też.

Pliki, które ja pobieram nie są duże rozmiarem, najwyżej średnie do czego tak jak piszesz przeznaczone są sieci typu torrenty z których nie korzystam.

Oczywiście, że pobieram przez przeglądarkę.

Czyli tak jak się spodziewałem, wychodzi na to że czy tego chcę czy nie nie będę mógł korzystać już z bezpłatnego konta tam i będę musiał wykupić przymusowo jakiś rodzaj konta premium ?

I w dodatku będę też musiał zainstalować dysk wirtualny na ich serwerach z limitem dla dawnych kont bezpłatnych do 5 GB przechowywanych danych, choć nigdy nie przechowywałem tam nawet 1 B i nadal nie zamierzam ?

Nie rozumiem tylko co to ma wspólnego z samym, bezpłatnym i limitowanym pobieraniem stamtąd plików i tylko nim a nie żadnym tam przechowywaniem, którego nie chcę ?

Być może po prostu likwidacja konta odblokuje tę możliwość ?

Czy dobrze to wszystko zrozumiałem ?

Myślę, że najlepiej jak napiszę jeszcze do tego ich supportu by się ponad wszelką wątpliwość upewnić.